مهرواره در یزد

برخی از افراد تلاش‌‌ می‌کنند تا چهره فقر را کمرنگ سازند و موجب کاهش آلام و نیازمندی‌های اقشار کم برخوردار و محرومان شوند؛ آن‌ها با خدمت به مناطق حاشیه نشین و بهبود امکانات این محلات در تلاشند تا عدالتی نسبی میان مناطق مختلف شهر برقرار کنند.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام سید جواد حیدری علی آباد متولد سال ۱۳۷۱ و اهل استان یزد است که در مسجد امام حسن مجتبی(ع) واقع در یکی از محلات حاشیه نشین و کم برخوردار یزد فعالیت می‌کند.
او حدود ۳سال است که به انجام فعالیت‌های تبلیغی مشغول است و در ابتدا در مسجد خاصی فعالیت نداشت؛ اما به دلیل خدمت خالصانه خود به مردم و انجام کارهای مردمی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی یزد برای فعالیت در این مسجد انتخاب شد.
این روحانی پرتلاش در یکسال اخیر و پس از مهرواره محله همدل با رایزنی با نماینده شهر یزد، آموزش و پرورش و اداره مسکن و شهرسازی، ۳ هزارمتر زمین را در اختیار گرفته تا در آن به احداث مدرسه، فضای سبز و مکان تفریحی و ورزشی برای منطقه اقدام کند.
وی علاوه بر این در زمینه دستگیری از نیازمندان نیز فعالیت متنوع و گسترده‌ای دارد که توزیع بن و بسته‌های معیشتی میان مستمندان و پرداخت اجاره‌بهای منازل نیازمندان از جمله این فعالیت‌ها می‌باشد.
حجت الاسلام حیدری عمده منابع لازم برای فعالیت‌های خود را از طریق مشارکت‌های مردمی تأمین می‌کند و در این راستا می‌گوید: با دو عنصر مقبولیت و محبوبیت می‌توان در جذب کمک‌های مردمی موفق عمل کرد که این عناصر به خواست خدا و با افعال و رفتار ما ایجاد می‌شود و همین دو عنصر موجب اعتماد مردم می‌شود.
این روحانی دغدغه‌مند از تصمیم جدی خود مبنی بر تداوم این فعالیت‌ها خبر داد و گفت: بدون شک فعالیت‌های ما در زمینه رسیدگی به هم‌نوعان و آبادسازی مناطق محروم با هماهنگی و ایجاد اتحاد بیشتر بین ارکان مختلف محله ادامه خواهد داشت.
او علاوه بر مسجد امام حسن مجتبی(ع) یکی دیگر از مساجد این محله را که نیمه فعال بود، فعال کرده و اکنون این دو مسجد از جمله مساجد فعال شهر محسوب می‌شوند که با تشکیلاتی که برای آنان ایحاد شده کارهای فرهنگی و اجتماعی مختلفی در آن‌ها انجام می‌شود.