حجت الاسلام حسین کارگر نه در حرف بلکه در عمل برای حفظ اخوت و وحدت میان مسلمانان شیعه و سنی کوشیده و بدون توجه به مذاهب افراد به خدمت رسانی به نیازمندان پرداخته است.

به گزارش مهرواره محله همدل، حجت الاسلام حسین کارگر به خدمت رسانی در یکی از مناطق حاشیه‌نشین شهر‌ یزد که اکثریت اهالی آن را افراد اهل تسنن تشکیل می‌دهند، اقدام کرده است.
او حضور مردمان اهل سنت را یکی از مؤلفه های این منطقه می‌داند که موجب ارتباط نزدیک بین برادران اهل تسنن و شیعه شده است.
این روحانی فعال همواره سعی دارد که این ارتباط را قوی تر کند و طبق آموزه های قرآن کریم و بیانات مقام معظم رهبری اتحاد میان این دو مذهب را حفظ نماید.
او معتقد است که مشترکات بسیار زیادی بین این دو مذهب وجود دارد که می‌توان براساس این مشترکات کنار یکدیگر قرار گرفت و بدون هیچ چشم داشتی به همدیگر خدمت کرد.
حجت الاسلام کارگر در قالب قرارگاه امام رضا(ع) در این منطقه فعالیت دارد و رویکرد این قرارگاه را بر اخوت و برادری میان شیعه و اهل تسنن قرار داده است.
وی برای ایجاد تعامل بیشتر و پررنگ تر کردن نقاط مشترک بین این دو مذهب، جلسات متعددی را با علمای اهل تسنن برگزار کرده که در این راستا تاکنون حدود ۱۶ جلسه بین بزرگان این مذاهب تشکیل شده است.
این روحانی دغدغه‌مند همچنین با پیگیری‌های خود از دستگاه های اجرایی، سعی در حل مشکلات محله آن‌ها داشته که توزیع بسته‌های معیشتی، برگزاری جشن‌های مهربانی و آسفالت این محله از جمله اقداماتی است که با پیگیری‌های او انجام شده است.


فعالیت‌ها و نحوه برخورد حجت الاسلام کارگر نه تنها در کم شدن فاصله میان اهل تسنن و شیعه مؤثر بوده بلکه حفظ آرامش و امنیت منطقه یکی دیگر از خروجی های مفید و ارزشمند اینکار بوده است.
این روحانی پرتلاش سعی کرده نسبت به آسیب های اجتماعی این محله نیز توجه داشته باشد و در این خصوص برای برگزاری کلاس های تخصصی در حوزه های آسیب های اجتماعی، مهارت های زندگی و مسائل بهداشتی برنامه ریزی کرده است.
حجت الاسلام کارگر همان خدماتی را که به سایر نقاط شهرستان ارائه داده برای این محله نیز انجام داده و حتی گاهی توجه بیشتری به این منطقه کرده است و در انجام کارهای خیرخواهانه خود هرگز تفاوتی میان مردمان دو مذهب قائل نشده است و همواره نیازمندان را بدون درنظر گرفتن مذاهبشان یاری کرده است.
برای او حفظ همبستگی و اتحاد میان مسلمانان به قدری اهمیت دارد که هرگز به هیچ احدی اجازه تفرقه افکنی میان این دو مذهب را نداده و با جدیت از برخورد با عواملی که سعی در خدشه دار کردن این وحدت و ارتباط داشته باشند سخن می‌گوید.
او در پاسخ به این سؤال که با نقاط افتراقی که بین این دو مذهب وجود دارد چه برخوردی دارید می‌گوید: افتراقات مربوط به مسائل علمی و تخصصی است و به همین دلیل هرگز به مردم اجازه ورود به این مباحث را نمی‌دهم اما نشست های تخصصی بین علمای دو مذهب برگزار می‌کنیم.
وی افزود: معیار ما فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ وحدت میان این دو مذهب است ضمن اینکه نقاط مشترک بسیاری وجود دارد و نقاط افتراق نیز نباید میان مردم کشیده شود بلکه در این خصوص نشست های بصیرتی را با محوریت اسلام و نه نوع مذهب برگزار می‌کنیم و در این نشست‌ها مباحثه‌هایی بین علمای شیعه و سنی با حفظ احترام به هر دو مذهب انجام می‌شود.