مهرواره در شهرستان تایباد

تلاش برای توانمند سازی روستائیان گام مهمی در جهت توسعه روستاها محسوب می‌شود؛ حجت الاسلام عقابی با تکیه بر این عقیده علاوه بر تلاش برای حل مشکلات روستای حوزه فعالیت خود، در جهت تربیت و توانمندسازی جوانان با استعداد روستا کوشیده و علاوه بر کشف قابلیت‌های جوانان، در حدتوان آن‌ها را برای ورود به حیطه نبوغشان یاری کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام قاسم عقابی متولد سال ۱۳۶۰ و امام روستای خیابان شهرستان تایباد استان خراسان رضوی است که
در مسجد امام حسین(ع) این روستا به عنوان روحانی مستقر مشغول به فعالیت است؛ روستایی که دارای ۱۶۰ خانوار و بالغ بر ۷۰۰ نفر جمعیت است.
او در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر همدلی و انجام کمک مؤمنانه با کمک هیئت امنا، شورا، دهیار و معتمدین به بررسی مشکلات روستا پرداخت و با اولویت بندی آن‌ها در جهت رفع این مشکلات کوشید و خدماتی را در حدتوان به نیازمندان ارائه داد.
امام روستای خیابان یکی از مشکلات اصلی اهالی این روستا را به دلیل اینکه اکثریت آن‌ها به دامپروری اشتغال دارند در تأمین نهاده‌های دامی می‌داند و پیگیری‌هایی را از ارگان‌های مربوطه در این زمینه انجام داده و تا حدودی موفق به حل این مشکل شده است.
او اولویت بعدی را حل مشکلات معیشتی مردم عنوان می‌کند که در این راستا نیز با ارتباط با خیرین و دفتر امام‌جمعه و نهادهای مختلفی همچون کمیته امداد حدود ۲۰۰ سبد معیشتی تهیه و بین نیازمندان توزیع کرده است.
او همچنین به انجام فعالیت‌های فرهنگی نیز پرداخته که برگزاری کلاس‌های قرآن و روضه‌های خانگی از مهمترین اقدامات او در این زمینه است.
یکی از خدمات ارزشمند این روحانی دغدغه‌مند، تلاش برای افزایش آمار تحصیل‌کرده‌ها و افزایش میزان استخدامیان این روستا در مراکز دولتی است و با برگزاری جلسات مشاوره برای دانش آموزان با استعداد سعی در تشویق آن‌ها به ادامه تحصیل و سوق دادن آن‌ها به رشته‌های مورد علاقه‌شان داشته و در ورود تعدادی از جوانان به دانشکده‌های نظامی نیز مؤثر بوده است.