مهرواره در شهرستان تایباد

امام روستای جوزقان تایباد تلاش‌های ارزنده‌ای در راستای رسیدگی به امور نیازمندان داشته و برای تقویا وحدت میان پیروان دو مذهب شیعه و سنی ساکن در این منطقه نیز فعالیت‌های ارزشمندی را انجام داده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام سید محمد هادی حسینی‌کیا‌ متولد سال ۱۳۵۸و امام روستای جوزقان شهرستان تایباد از توابع استان خراسان رضوی است که قریب به ۴ سال است که در مسجد امام جعفر صادق(ع) این روستا مشغول به انجام فعالیت‌های فرهنگی، تبلیغی و اجتماعی است‌.
روستایی که متشکل از پیروان اهل تسنن و اهل تشیع است و دارای حدود ۷۰۰ خانوار است که به گفته این روحانی پرتلاش، ۱۰۰خانواده آن نیازمند و بی‌بضاعت هستند.


یکی از اقدامات حجت الاسلام حسینی کیا در این منطقه، ساخت و تعمیر منازل مسکونی نیازمندان است و در راستای حمایت از اقشار کم درآمد نیز اقدام به تهیه بسته‌های معیشتی و توزیع آن میان نیازمندان کرده است.

او توانسته تاکنون در ۴مرحله، بالغ بر ۲۰۰بسته معیشتی تهیه و آن را درب منازل نیازمندان تحویل دهد.
این روحانی فعال منابع لازم برای فعالیت‌های خود را از طریق خیرین و کمک‌های مردمی جذب می‌کند و نهادهایی نیز آن‌ها را در زمینه تعامل با گروه‌های جهادی یاری می‌نمایند.


حجت الاسلام حسینی‌کیا در زمینه تقویت وحدت میان اهل تشیع و اهل تسنن این روستا نیز تلاش‌های قابل توجهی داشته و برای جذب اهل تسنن به شرکت در برنامه‌های مسجد و جلسات اهل تشیع نیز اقداماتی را انجام داده است.
این روحانی تلاشگر از سال ۱۳۸۳ انجام کارهای نوع دوستانه را در سطح شهرستان آغاز کرده و در این مدت اقدامات متنوعی را انجام داده که درخصوص هدف خود از پرداختن به کارهای خیرخواهانه می‌گوید: هدف هر انسانی از انجام کارهای خیر در ابتدا کسب رضایت خداوند و سپس برطرف شدن مسائل معیشتی مردم و عمل به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری است.
همسر حجت الاسلام حسینی‌کیا نیز پا به پای همسرش در این روستا فعالیت دارد و به امور بانوان روستا رسیدگی می‌کند.
امام روستای جوزقان برای حل مشکلات و مسائل اهالی روستا از مردم نظر سنجی می‌کند و طبق این نظر سنجی ‌ها و با اولویت بندی مشکلات اقدام به رفع معضل و مسائل منطقه می‌نماید.
حجت الاسلام حسینی کیا در راستای برگزاری مهرواره محله همدل و تأثیر آن در حرکت افراد برای ورود به عرصه عمل نیز عنوان کرد: این پویش یکی از طرح‌های جامع و اقدامات مناسبی است که موجب می‌شود افراد در صحنه حضور یابند و از تجارب یکدیگر استفاده کنند و نیازهای مناطق خود را شناسایی و برای حل آن اقدام نمایند.
این روحانی دغدغه‌مند برای انجام کارهای انسان دوستانه مصمم است و همواره برای تداوم فعالیت‌های خیرخواهانه خود در تلاش می‌باشد.