مهرواره در شهرستان تویسرکان

حجت الاسلام احمدوند وقتی با مشکلات مردم یکی از مناطق محروم شهرستان خود مواجه می‌شود؛ احساس مسئولیت می‌کند و با راه اندازی مرکز نیکوکاری رضوی سعی در رفع مشکلات مردم این منطقه می‌کند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام مهدی احمدوند متولد سال ۱۳۶۷ و اهل شهرستان تویسرکان استان همدان است که حدود ۴ سال است که در مسجد رضوی محله دروازه این شهرستان که یکی از محلات محروم و فقیرنشین است، مشغول به تبلیغ می‌باشد.
او در این مدت به دلیل وضعیت نامناسب معیشتی مردم و بیکاری افراد وجهت خدمت‌رسانی و دستگیری از مشکلات مردم اقدام به تأسیس مرکز نیکوکاری رضوی می‌کند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، قریب به دو سال است که این مرکز را راه اندازی کرده که حدود ۱۰۰خانوار به صورت مستقیم تحت پوشش این مرکز قرار دارند و ۵۰ خانواده نیز به صورت موردی و فصلی کمک‌هایی را از این مرکز دریافت می‌کنند.
پرداخت کمک هزینه سیسمونی و جهیزیه، پرداخت کمک هزینه‌های تحصیلی و درمانی، پرداخت اجاره مسکن نیازمندان و پرداخت قبوض افراد کم برخوردار و عیادت از بیماران و سالمندان از جمله اقدامات انجام شده توسط عوامل این مرکز می‌باشد.


آن‌ها همچنین به منظور حمایت از اقشار کم درآمد بسته‌های غذایی تهیه و میان نیازمندان توزیع کرده‌اند و جهت برقراری عدالت آموزشی به تهیه تبلت و گوشی تلفن همراه و پک های آموزشی برای دانش آموزان نیازمند اقدام کرده‌اند.
یکی دیگر از طرح‌های کاربردی و ارزشمند هیئت امنای این مرکز در زمان شیوع کرونا، برگزاری کلاس‌های جبرانی با مشارکت و همکاری فرهنگیان بازنشسته بود که این کلاس‌ها هرشب پس از نماز مغرب و عشا، جهت رفع اشکال دانش آموزانی که به امکانات آموزشی چندانی دسترسی نداشتند، در مسجد برگزار می‌شد.


یکی دیگر از خدمات مسجد رضوی که با کمک خیرین انجام می‌شود؛ توزیع و پخت غذا به مناسبت‌های مختلف مذهبی است که طی دوسال اخیر حدود ۱۰۴ هزار پرس غذای گرم در آشپزخانه این مسجد طبخ و میان مردم توزیع شده است.
امام جماعت مسجد رضوی تویسرکان، بیش از ده سال است که به انجام کارهای خیر می‌پردازد؛ اما فعالیت مستمر خود را پس از اینکه وارد عرصه تبلیغ شد آغاز کرده که در این خصوص تأسیس مرکز نیکوکاری رضوی نیز در نظم و فراگیری خدمات او مؤثر بوده و از زمان ایجاد این مرکز، گام‌های ارزشمندی را در راستای محرومیت زدایی و خدمت رسانی به نیازمندان برداشته است.
یکی از دغدغه‌های حجت الاسلام احمدوند اشتغالزایی برای نیازمندان بویژه بانوان بدسرپرست و بی‌سرپرست محله است تا آن‌ها را به خودکفایی رسانده و از دریافت کمک‌های جزئی از مرکز بی نیاز کند.
به گفته این روحانی فعال، مکان لازم جهت ایجاد کارگاه خیاطی و یا بسته‌بندی در مسجد موجود است و در صورت حمایت مالی خیرین و مسئولین، می‌توان کارگاهی را در این منطقه ایجاد و برای نیازمندان محله اشتغال ایجاد نمود.
او معتقد است که انجام اینکار بخش اعظمی از مشکلات خانواده‌های تحت حمایت را مرتفع می‌سازد.

گفتنی است مرکز خیریه رضوی قریب به دوسال است که تأسیس شده است و به دلیل گستردگی و تنوع خدمات، در مهرواره محله همدل رتبه اول را در سطح شهرستان تویسرکان کسب نموده است.