نگاهی بر فعالیت‌های یکی از شرکت کنندگان مهرواره محله همدل؛

آقای کهزادی پیشنهاد انتقال آب از سد سیمره برای مردم عشایر را داده و با پیگیری‌هایی که از مسئولان داشته و همچنین کمک اهالی منطقه توانسته ضمن تأمین منابع مالی، اجرای این پروژه را نیز کلید بزند.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل؛ میثم کهزادی رئیس مجمع کانون های فرهنگی و تبلیغی استان ایلام و فعال فرهنگی و جهادی در گفت‌وگو با روابط عمومی دبیرخانه مهرواره محله همدل، در تبیین مسئله‌ای که در این مهرواره ثبت کرده است، گفت: مسئله ای که ما در مهرواره ثبت کرده ایم حل مشکل آبرسانی به عشایر شهرستان بدره است.


این فعال فرهنگی اظهار داشت: با توجه به اینکه عشایر این منطقه در تأمین آب برای شرب و نیز استفاده احشام خود با مشکل مواجه بودند بر آن شدم تا با پیگیری از امور عشایری استان، قدمی در حل مشکلات عشایر زحمتکش بردارم.
وی ادامه داد: برای این منظور با بررسی های انجام شده و توجه به وجود سد سیمره در این منطقه، پیشنهاد انتقال آب از عقبه سد سیمره به مسؤولان داده شد؛ با پیگیری هایی که انجام شد بودجه ای به این کار اختصاص داده شد و کار اجرایی انتقال آب آغاز شد.
کهزادی بیان داشت: مشکل اصلی در اجرای این پروژه، جلب رضایت از افرادی بود که در این منطقه زمین هایی داشتند وبرای انتقال لوله باید از این زمین ها استفاده می کردیم؛ در دیدارهای متعددی با آن ها داشتیم، نهایتاً این مشکل نیز حل شد.
این فعال فرهنگی با اشاره به آغاز پروژه در سال ۹۹ ابراز داشت: مسؤولان قول مساعد داده اند تا این طرح تا بهمن ماه امسال به بهره برداری برسد؛ با رایزنی های صورت گرفته بنا شد تا افتتاح طرح ظرفیت آبرسانی با تانکر نیز از دو بار در روز به ۳ بار افزایش یابد.
وی به بیان فعالیت های دیگر خود در شهرستان بدره پرداخت و گفت: ما با کمک روحانیون و فعالان فرهنگی جهادی کارهای مختلفی را به انجام رساندیم که از جمله این ها تهیه افطاری و تهیه تبلت برای دانش آموزان نیازمند بود.
کهزادی اظهار داشت: کم تعداد بودن مساجد، یکی از مشکلات شهرستان بدره است که باید برای آن چاره اندیشی کرد. ما برای حل این مشکل به سراغ خیرین رفته ایم؛ افراد خیر صرفاً هزینه خرید زمین مسجد را تأمین می کنند و احداث آن کمک بیشتری را می طلبد.
این فعال فرهنگی، تهیه، بسته بندی و توزیع بیش از ۱۰ هزار قلم، مواد ضدعفونی کننده و ۳۰۰ هزار ماسک در مناطق مختلف سطح شهرستان با محوریت مناطق محروم و دور افتاده، گندزدایی و ضدعفونی کردن سطح شهرها و روستاها، کمک مالی و نقدی به نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا به صورت چهره به چهره در منازل و با رعایت شأن خانواده ها را از جمله فعالیت های خود در یکسال گذشته برشمرد.


وی افزود: تهیه و پخت نان صلواتی، تشکیل قرارگاه مرکزی به نام امام حسن مجتبی(ع) به منظور شناسایی خانواده های آسیب دیده از کرونا، تهيه، و توزيع بیش از ۵۰۰۰ بسته معيشتي، راه اندازی پويش(چله مناجات) ختم قرآن كريم، استغاثه، وادعيه خواني (دعاي توسل، كميل و ندبه، زيارت آل ياسين، دعاي هفتم صحيفه سجاديه و…)، راه اندازی پويش اهداء كتاب با عنوان«هرخانواده يك كتاب» با توزيع بيش از ۱۰۰۰ جلد كتاب در شهرستان، از دیگر فعالیت های ما در سال گذشته بود که این اقدامات و فعالیت ها ان شاء الله تا پایان کرونا در سطح شهرستان ادامه خواهد داشت.