مهرواره در تکاب

تلاش برای ترویج فرهنگ قرآن در جامعه از توصیه‌های مقام معظم رهبری و از جمله اقدامات مهمی است که با توجه به افزایش تهاجمات فرهنگی و فتنه‌های دشمنان انجام آن ضرورت دارد.
حجت الاسلام محمودی یکی از فعالان این عرصه در شهرستان تکاب است و سعی کرده در این راستا به زعم خود ایفای نقش نماید.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام زیدالله محمودی متولد سال ۱۳۶۴ و از روحانیون مستقر در روستای حاجی‌بابای شهرستان تکاب آذربایجان غربی است که حدود یکسال است در مسجد حضرت فاطمه الزهرا(س) این روستا مشغول به فعالیت می‌باشد.
او قریب به ۱۱ سال است که در راستای تبلیغ و ترویج معارف اهل بیت تلاش می‌کند و اهتمام بسیاری به آموزش و ترویج قرآن‌ و انجام فعالیت‌های فرهنگی دارد.
وی کارگروهی را در این منطقه تشکیل داده تا به کمک آن‌ها سطح قرآنی روستا را ارتقا دهد و عمده فعالیت‌های خود در این روستا را به این سمت و سو سوق داده است.


این روحانی پرتلاش مسئول دارالقرآن شهرستان تکاب می‌باشد که این مسئولیت او نیز بی‌تأثیر در دغدغه‌مندی‌اش برای ترویج فرهنگ قرآن نبوده است. وی با تشکیل کارگروهی به جذب مربیان قرآنی شاخص پرداخته تا کلاس‌هایی با سطح کیفی بالا برگزار کند.
بدون شک وقتی کسی دغدغه انجام فعالیت‌های قرآنی دارد، مطابق با توصیه این کتاب نمی‌تواند نسبت هم‌نوعان و نیازمندان جامعه بی‌تفاوت باشد، به همین دلیل حجت الاسلام محمودی نیز در زمینه دستگیری از نیازمندان ورود کرده است؛ چرا که روستای تبلیغی حجت الاسلام محمودی دارای بیش از ۶۰ خانوار است که به گفته او حدود ۴۰ درصد آنان را خانوا‌ده‌های نیازمند و بی‌بضاعت تشکیل می‌دهند که رسیدگی به آنان از جمله اقدامات ضروری می‌باشد.


یکی از کارهای او در این راستا قربانی گوسفند در مناسبت‌های مختلف و توزیع گوشت آن میان افراد کم برخوردار می‌باشد.
از دیگر اقداماتی که او نسبت به انجام آن اهتمام دارد انجام فعالیت های فرهنگی است که برگزاری جلسات هفتگی مهدویت از جمله برنامه‌های شاخص فرهنگی او در این روستا می‌باشد.


این روحانی پویا دغدغه نشاط و تفریح سالم بچه‌های روستا را نیز دارد و به برگزاری انواع برنامه‌های اردویی و تفریحی برای آنان پرداخته و عمده زمان خود را صرف نوجوانان و جوانان روستا کرده است.
او می‌گوید: دغدغه‌ام بالابردن سطح علمی و قرآنی اهالی این منطقه است و با توجه به هجمه و تهاجمات فرهنگی که اکنون از سوی دشمنان وجود دارد، باید نسبت به انجام اقدامات فرهنگی بیش‌ از گذشته دغدغه‌مند عمل کرد.