مهرواره در طبس

در شرایطی که دشمن تمام تلاش خود را به کار بسته تا مردم و بویژه جوانان را از دین دور کند، امثال آقای حیدری هستند که با ایده‌های خود پای کار می‌آیند و با نگاه دینی و دغدغه‌ای که برای اسلام و حفظ شریعت دارند، جامعه را از دین گریزی و گرایش به فرهنگ غرب نجات می‌دهند.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
مصطفی حیدری متولد سال ۱۳۶۰ و اهل شهرستان طبس استان خراسان جنوبی و عضو هیئت علمی دانشگاه و از جمله قاریان این شهرستان است که با دغدغه‌مندی تمام سعی کرده گردشگری ناسالم شهرستان خود را با ایده و طرح‌های خود به گردشگری سالم و مذهبی تبدیل نماید.
او به دلیل علاقه‌مندی به انجام کارهای فرهنگی و اسلامی، کارهای فرهنگی و قرآنی مختلفی را در سطح شهر انجام می‌دهد و وقتی احساس می‌کند گردشگری شهرش در حال تبدیل شدن به آسیب است با ایده‌های خود به میدان می‌آید تا آن‌ را از این آسیب نجات دهد.
این مرد تلاشگر در این راستا طرحی را به ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان طبس ارائه می‌دهد تا علاوه بر پیشبرد کارهای ستاد، در زمینه گردشگری نیز اتفاقات خوبی رقم بخورد.
امامزاده حسین بن موسی الکاظم یکی از مهمترین مکان‌های مذهبی این شهرستان محسوب می‌شود که زیر نظر آستان قدس رضوی اداره می‌شود و محوریت برنامه های فرهنگی طبس این مکان است لذا او با رایزنی با برگزارکنندگان تور‌های گردشگری تلاش می‌کند تا بازدید و زیارت این مکان نیز در برنامه‌های این تورها گنجانده شود.
وی علاوه براین در روستاهای ییلاقی این منطقه نیز در مناسبت‌های مختلف مذهبی، ایستگاه صلواتی و نماز جماعت برپا می‌کند، تاجاییکه این اقداملت موثر واقع می‌شود و موجب می‌شود گروه‌های جهادی این مناطق پای کار بیایند و اکنون خودشان آتش به اختیار این امور را پیگیری کنند.
این مرد دغدغه‌مند حدود ۳ سال است که اینکار را آغاز کرده اما تقریبا دو سال است که با پای کار آوردن مسئولین به صورت مدون و جدی‌تر به این امور می‌پردازد.
بسیاری ایده‌های او در این زمینه به صورت مصوبات استانی درآمده و در سطح شهر پیاده شده است و علاوه بر این یکسری از طرح‌هایش نیز مصوبات کشوری دارند و دیگر شهرها و استان‌ها از آن‌ها الگو گرفته‌اند.
این مرد پرتلاش می‌گوید: ما یک گروه هستیم که به انجام اینکار اقدام کرده‌ایم و یک مجمع قرآنی را نیز راه اندازی کرده‌ایم، در ستاد امر به معروف هم گروهی از جوانان را تشکیل دادیم که هم در سطح شهر و هم در فضای مجازی در زمینه انجام فعالیت‌های فرهنگی مختلف فعال هستند.
آقای حیدری که بزرگترین دغدغه‌اش مسائل دینی و مذهبی است، اکنون در پی اعتراض به اهانتی که اخیرا به ساحت مقدس امام رضا(ع) صورت گرفته به صورت خودجوش به راه اندازی پویش خاطره امام رضا(ع) اقدام کرده، پویشی که قرار است در آن افراد خاطره اولین زیارت خود در حرم مقدس رضوی را به رشته تحریر درآورند.
او منابع لازم برای پیاده سازی ایده‌های خود و انجام کارهای فرهنگی و مذهبی در سطح شهرستان طبس را با کمک برخی از نهادها، خیرین، ستاد امر به معروف و گروه‌های جهادی مهیا می‌کند.
اکنون دانشجوهای فارغ التحصیل او نیز با کمک استاد خود یک گروه جهادی را تشکیل داد‌ه‌اند که کارهای اجتماعی مختلفی را انجام می‌دهند و اعضای این گروه جهادی در ایام شیوع ویروس کرونا نیز در سطح شهر نقش آفرینی کرده‌اند.
این استاد دانشگاه تصمیم دارد کارهای فرهنگی و مذهبی خود را توسعه و ارتقا بخشد و درصدد است در تابستان امسال پویش حفظ قرآن را راه اندازی کند که در این راستا سازمان تبلیغات اسلامی طبس نیز پای کار آمده تا این اقدام به احسن وجه انجام گیرد.