مهرواره در طبس

برای رفع اختلافات بین زن و شوهر اجرهای عظیمی ذکر شده و با وجود اینکه دروغ گفتن کاری ناپسند محسوب می‌شود، اما در این مورد جایز شمرده شده است که این نشان می‌دهد که اینکار از چنان اهمیتی برخوردار است که اگر با گفتن یک دروغ احتمال حل این اختلاف باشد شرع این کار را تجویز و حتی به آن توصیه نموده است.
آقای اسماعیل زاده مدت‌هاست در این زمینه بدون هیچ چشم‌داشتی و با دغدغه‌مندی تمام وارد شده تا با ارائه مشاوره اسلامی به خانواده‌ها به حل اختلافات آنان کمک نماید.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
محمد اسماعیل زاده متولد سال ۱۳۵۲ و اهل شهرستان طبس استان خراسان جنوبی است که زیرنظر سازمان تبلیغات اسلامی و با همکاری هییت امنای مسجد ائمه بقیع شهرستان خود، یک کانون فرهنگی تبلیغی راه اندازی کرده که در این کانون دو کار اعم از پاسخگویی به شبهات اعتقادی و اخلاقی و دوم پرداختن به مباحث خانواده را دنبال می‌کند.
او مدیریت این کانون را برعهده دارد و حدود ۵ سال است که با توجه به نیاز جامعه در زمینه خانواده فعالیت می‌کند.


این مرد دغدغه‌مند پاسخگویی به شبهاتی که متمرکز در حوزه مهدویت است را در رأس امور خود قرار داده و در مسائل خانواده نیز به صورت فعالیت در فضای مجازی، مشاوره تلفنی در ازدواج و تربیت فرزند، مشاوره حضوری و برگزاری کارگاه‌های آموزشی فعالیت دارد.
او می‌گوید: فعالیت ما متمرکز در این مسجد نیست و در هرمکانی که درخواست شود، فعالیت می‌کنیم؛ تاکنون بارها با گروه های جهادی به روستاهای دوردست رفتیم و برای مشاوره اسلامی از اساتید مجرب دانشگاه که دانش خانواده، قرآن و تفسیر می‌دانند، استفاده می‌نماییم.
آقای اسماعیل زاده علت روی آوردن خود به انجام چنین اموری را اینگونه عنوان می‌کند: من به این مسائل به دید آسیب نگاه می‌کردم و به شدت دغدغه حل آن را داشتم و معتقدم اگر باور افراد تغییر کند بسیاری از مشکلات و مسائل آن‌ها نیز حل خواهد شد.
وی ادامه داد: اکنون مباحث اعتقادی تاحدی با مباحث خانواده عجین شده به همین دلیل من این دو کار را در کنار یکدیگر پیگیری می‌کنم.
زمانی می‌توان بهتر به عمق خلوص نیت او در اینکار پی برد که متوجه شوی هیچ مبلغی از مراجعین خود دریافت نمی‌کند و این نشان می‌دهد که چقدر در این زمینه دغدغه‌مند است.
او در خصوص علت انجام اینکار نیز گفت: اینکار احساس آرامش به من می‌دهد و آن را از لطف خدا می‌دانم و هیچگاه هم برای انجام اینکار به دنبال مادیات آن نبوده‌ام، هدفم این است که خدا از من راضی باشد و سعی می‌کنم اگر توانی دارم برای رفع مشکلات مردم هزینه کنم.
آقای اسماعیل زاده رساله دکترای خود را در زمینه تربیت اسلامی ارائه داده و مقاله‌های او در این زمینه در مجلات معتبر داخلی منتشر شده است و در زمینه خانواده نیز دوره‌هایی را گذرانده که حالا با استفاده از همین موارد به مشاوره اسلامی افراد می‌پردازد.
او کارگاه‌های خود را در مسجد برگزار می‌کند و برای برگزاری این کارگاه‌ها نیز همچون مشاوره شخصی خود علی.رغم زمانی که صرف می‌کند هزینه‌ای از مردم دریافت نمی‌کند.
این مرد تلاشکر اکنون در حوزه تربیت اسلامی بسیار موفق عمل کرده و مراجعین بسیاری از نقاط مختلف شهرستان و حتی دیگر استان‌ها دارد.
او به عنوان یک مشاوره عمده ترین مشکلات افراد در حوزه خانواده را در زمینه اعتیاد، عدم رعایت چارچوب شرع در روابط و دخالت‌های والدین عنوان می‌کند و تاکنون سعی در رفع مشکلات بسیاری از زوجین داشته است.