افتتاح مسجدی که ساخت آن در مهرواره محله همدل کلیدخورد.

برگزاری مهرواره محله همدل به اذعان بسیاری از شرکت کنندگان در این پویش، مشوق خوبی برای روی آوردن افراد به انجام کارهای خیر و رقم خوردن اتفاقات بزرگی در اقصی نقاط کشور و بویژه در مناطق کم برخوردار شد؛ کارهایی که نه تنها در حین برگزاری این برنامه، بلکه هنوز هم اثرات و خروجی‌های مثبتی را در گوشه و کنار کشور برجای می‌گذارد.
اکنون بعد از گذشت قریب به یکسال از برگزاری این پویش، یکی از مساجدی که ساخت آن در یکی از مناطق حاشیه نشین سوسنگرد در مهرواره محله همدل کلید خورد، فردا موقتا جهت برگزاری نماز عید سعید فطر افتتاح خواهد شد.

به گزارش مهرواره محله همدل
، احمد توحیدی متولد سال ۱۳۶۶ و اهل شهرستان سوسنگرد استان خوزستان و از منتخبین شهرستانی مهرواره محله همدل و مسئول هیئت آل یس این شهرستان است.
او در سال ۹۷ هیئت آل یس را تشکیل می‌دهد و در ذیل این هیئت یک گروه جهادی را نیز ایجاد می‌کند تا علاوه بر برگزاری مراسمات مذهبی، به دستگیری از نیازمندان و برطرف کردن مشکلات آن‌ها نیز بپردازند.
این مرد تلاشگر بعد از مدتی متوجه مشکلات و محرومیت یکی از مناطق حاشیه شهر می‌شود که مردمان آن از حداقل ترین امکانات لازم همچون آسفالت و روشنایی نیز بی‌بهره بودند، به همین دلیل تصمیم می‌گیرد جهت محرومیت زدایی از این منطقه خدمات هیئت و گروه جهادی خود را به این منطقه منتقل و ارائه نماید.
مدتی از خدمت رسانی آن‌ها در این منطقه نمی‌گذرد که کشور با شیوع ویروس کرونا مواجه می‌شود و نوع خدمت‌رسانی آن‌ها متناسب با این شرایط تغییر می‌کند و به گندزدایی منطقه و تولید و توزیع ماسک اقدام می‌کنند.
او در ابتدای سال ۱۴۰۰ و همزمان با برگزاری مهرواره محله همدل، به دلیل عدم وجود مسجد در این منطقه، با پیگیری از اداره راه و شهرسازی زمینی ۵۰۰ متری را جهت ساخت مسجد در اختیار می‌گیرد و با کمک گرفتن از خیرین مسجد ساز و با حضور امام جمعه شهرستان کلنگ زنی آن را انجام می‌دهد؛ مسجدی که به گفته آقای توحیدی ظرف یکماه آینده تکمیل و آماده بهره برداری خواهد شد.
حالا اما به دلیل قرار گرفتن در آستانه عید سعید فطر با فراهم کردن امکاناتی موقتی، این مسجد را جهت برگزاری نماز عید مهیا کرده و تبلیغاتی را برای حضور پرشور مردم انجام داده است و پیش بینی می‌کند بالغ بر ۱۰۰ نفر از آقایان و بانوان منطقه جهت اقامه نماز عید سعید فطر در آن حضور یابند.
آقای توحیدی مسجد غدیر را تنها با مشارکت‌های مردمی و بدون حمایت هیچ ارگانی ایجاد کرده است.
اقدامات این مرد دغدغه‌مند به همین موارد خلاصه نمی‌شود، بلکه او قبل از برگزاری مهرواره محله همدل نیز دغدغه انجام کارهای خیرخواهانه را داشته و تعمیر ۴۰ حمام و سرویس بهداشتی، تعمیر کولر و یخچال مردمان این منطقه در تابستان از دیگر اقداماتی است که به همت او و با کمک خیرین و گروه جهادی هیئت انجام گرفته است؛گروهی که متشکل از تعدادی افراد فنی‌کار با تخصص های مختلف همچون جوشکاری، برق کاری و … است که به نیازمندان در زمینه‌های مختلف خدمت‌رسانی می‌کنند.
آن‌ها همچنین به توزیع بسته های معیشتی میان افراد بی بضاعت و انجام کمک‌های نقدی به آنان نیز پرداخته اند و با اقدامات خود در تلاشند تا غبار محرومیت را از این منطقه کم برخوردار بزدایند.