مهرواره در شهرستان سرخه

حجت الاسلام براتی با ایجاد یک مرکز نیکوکاری توانست خدمات مختلف اجتماعی، اقتصادی، درمانی و… را به نیازمندان محله ارائه دهد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام یونس براتی در سال ۱۳۷۵ در اصفهان متولد شد و اکنون حدود ۳سال است که به عنوان امام جماعت در مسجد جمعه شهرستان سرخه استان سمنان فعالیت دارد.
به گفته او ۴ پایگاه فعال در این محله وجود دارد که به انجام کارهای مختلف مشغول هستند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، یکی از اولویت‌های امور این محله را رسیدگی به مشکلات نیازمندان و مددجویانی اعلام می‌کند که در آن ساکن هستند.
او برای حل این مسئله به راه اندازی یک مرکز نیکوکاری اقدام می‌کند.
وی در اوایل سال جاری مرکز نیکوکاری “ولایت” را که زیرمجموعه کمیته امداد و سپاه شهرستان است در این محله راه اندازی می‌کند.


اعطای وام، توزیع بسته‌های معیشتی، ارائه خدمات درمانی و اجتماعی از جمله فعالیت‌های آن‌ها در این مرکز می‌باشد.
این روحانی تلاشگر یکی دیگر از مشکلات محله را اشتغال افراد اعلام می‌کند و در این زمینه نیز تلاش هایی برای ایجاد شغل بویژه برای نیازمندان انجام داده است.
او در این راستا برای بانوان محله یک کارگاه خیاطی ایجاد می‌کند و مونتاژ وسایل کارگاه اسباب بازی پلاستیکی را نیز عهده دار می‌شوند تا بدین وسیله برای تعدادی از افراد اشتغال ایجاد نماید.
در این اقدام او گروه‌های جهادی هر ۴ پایگاه محله در میدان هستند و با جذب منابع از خیرین در تلاش برای خدمات رسانی به اهالی محله می‌باشند.
حجت الاسلام براتی در پایان گفت وگوی خود با اشاره به برگزاری مهرواره محله همدل گفت: این برنامه موجب طرح و حل مسائل شده به طوریکه افراد از عملکرد دیگران اطلاع پیدا می‌کنند و می‌توانند با روش‌هایی که سایرین آزمون وخطا کرده اند به حل مسائل بپردازند.