برنامه هیئت در ماه رمضان

با شیوع کرونا فعالیت‌های معمول هیئت تعطیل شد اما بچه‌های هیئت «جواد الائمه(ع)» خراسان رضوی بیرق امام حسین(علیه السلام) را زمین نذاشتن.

توی ماه مبارک رمضان تصمیم گرفتن که جلسات عمومی و مجازی جزء‌خوانی قرآن و بیان احکام و معارف اهل بیت(علیهم السلام) رو هر شب به صورت مجازی برگزار کنن و در کنار اون تصمیم گرفتن که امسال کار ویژه‌ای انجام بدن، برای همین طرح «مائده آسمانی» رو راه انداختن.

قرار شد از مردم دعوت کنن که روز نهم ماه مبارک رمضان به نیّت امام جواد(علیه السلام)، هر خانواده‌ای ۹ پرس غذا تهیه کنه و بین همسایگان نیازمند توزیع کنه.

خود بچه‌های هیئت هم در سه نوبت اول، وسط و آخر ماه مبارک، گوسفند، مرغ و خروس ذبح می‌کنن و با تهیه بسته‌های معیشتی و بهداشتی، اونها رو به ایتام و فقرا اهدا می‌کنن.

خلاصه اینکه درسته توی ماه مبارک امسال دیگه نمی‎تونیم اونجوری که دلمون می‌خواد توی فضای هیئت با خدا مناجات کنیم و به ائمه(علیهم السلام) متوسل بشیم اما می‌تونیم با همدلی نسبت به همسایه‌های محروم خودمون، کاری کنیم که هم خدا از ما راضی باشه و هم دل اهل بیت(علیهم السلام) شاد بشه؛ قطعاً اجر و ثواب و شیرینی این کار کمتر از مناجات با صفای ابوحمزه نیست. شما هم می‌تونین امتحان کنین.

در دیگر رسانه ها:

خبرگزاری شبستان