مهرواره در سیستان و بلوچستان

وقتی مردم برای انجام کارهای خیر پای کار می‌آیند مسائل بهتر حل می‌شود و کارها به احسن وجه انجام می‌گیرد.
همه ما همواره شاهد حضور دغدغه‌مندانی در جامعه هستیم که نسبت به مشکلات همنوعان واکنش نشان داده و برای رفع مسائل آن‌ها اعم از مشکلات مالی و معیشتی، درمانی و… می‌کوشند تا کمی از سختی زندگی اقشار آسیب دیده بکاهند؛ درست مثل حجت الاسلام قورزایی که تلاش‌های بسیاری در زمینه خدمت به خلق دارد و تنها در یکسال اخیر، ۲۰ میلیارد تومان منابع مالی جهت ایجاد اشتغال برای مردم فراهم کرده‌ است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام وحید قورزایی متولد سال ۱۳۶۹ و اهل شهرستان زابل استان سیستان و بلوچستان است که به عنوان یک طلبه احساس وظیفه کرده و به انجام کارهای نیکوکارانه و دستگیری از نیازمندان در شهرستان‌های مختلف استان خود همچون نیمروز، زهک، هیرمند و زابل پرداخته است.
او با وجود اینکه در روستای احمد آباد ساکن است، به فعالیت در یک مکان و منطقه اکتفا نکرده و به صورت چرخشی در جای جای استان خود و هر مکانی که احساس نیاز کند به فعالیت می‌پردازد و فعالیت بسیار گسترده‌ای در زمینه اشتغال، درمان و کمک‌های مؤمنانه دارد.
اين روحانی تلاشگر همواره توزیع بسته‌های غذایی، تهیه لوازم گرمایشی و سرمایشی برای نیازمندان، تأمین جهیزیه برای نوعروسان کم برخوردار، توزیع گوشت گوسفند و مرغ، تهیه لوازم دارویی برای بیماران نیازمند را در دستور کار دارد و در طول سال بارها به انجام اینکارها در مکان‌های مختلف می‌پردازد.
او تنها در یکسال اخیر بیش از ۳۰هزار پرس غذای گرم در ایام مختلف میان مردم توزیع کرده است.
حجت الاسلام قورزایی با بنیاد برکت همکاری خوبی دارد و با حمایت این بنیاد و خیرینی از اقصی نقاط کشور و حتی خارج از کشور در زمینه اشتغالزایی اقدامات قابل توجهی را انجام داده‌اند و سالانه حدود ۱۰ الی ۱۵ میلیارد تومان را صرف اشتغالزایی می‌کنند که در قالب تسهیلات در زمینه‌های مختلف همچون ایجاد گلخانه، شیلات، دام و مشاغل کارگاهی در اختیار افراد قرار می‌دهند.
با تلاش و پیگیری‌های او و به کمک بنیاد برکت و خیرین و گروه‌های جهادی طبیب الشهدا، شباب الزهرا، آل یاسین، المهدی و خیرین مقیم کشورهای خارجی در سال ۱۴۰۰، حدود ۲۰ میلیارد تومان منابع مالی جهت ایجاد اشتغال فراهم شده است.
او از سال ۱۳۹۰ به عنوان مبلغ فعالیت خود را آغاز کرده است و در انجام فعالیت‌های تبلیغی سابقه‌ای ۱۰ ساله دارد.
حجت الاسلام قورزایی علاوه بر این، در مسجد امام سجاد(ع) روستای محل سکونت خود یک مرکز فرهنگی، یک کتابخانه و یک فروشگاه محصولات فرهنگی راه اندازی کرده است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل معتقد است یک طلبه باید در کنار تبلیغ به محرومیت زدایی نیز بپردازد به همین دلیل در این زمینه بسیار دغدغه‌مند عمل کرده است.
یکی از اقدامات بشر دوستانه این روحانی دلسوز در زمان اوج گیری جنگ افغان‌ها با طالبان و حضور خانواده‌های آواره در مرز، روزانه به مدت دو هفته بین هزار تا دو هزار پرس غذای گرم و کنسرو فراهم و میان آن‌ها توزیع کرده است.
این طلبه فعال در ابتدای شروع فعالیت خود هیچ منبعی به جز درآمد شخصی خود برای انجام کارهای خیرخواهانه نداشت؛ اما به مرور با اقدامات خوب خود توانست خیرین بسیاری را از داخل و خارج از کشور جذب کند و فعالیت‌های گسترده‌تری را در سطح استان خود پیگیری نماید.