مهرواره در شهرستان شوط

حجت الاسلام مازانی وقتی می‌بیند که برای گذراندن امور زندگی خود دچار مشکلاتی است و مسجد داریِ صرف نمی‌تواند او را تأمین نماید، تلاش می‌کند تا چاره‌ای برای امرار معاش خود و امرارمعاش افراد کم برخوردار بیندیشد که اکنون تأسیس شرکت سرمایه گذاری ریحانه آرارات حاصل تلاش‌های او می‌باشد؛ شرکتی که توانسته علاوه بر به گردش درآوردن سرمایه‌های خوابیده افراد، گره‌های بسیاری از مشکلات مردم و مشکلات این شهرستان بگشاید‌ که اعطای ۴ میلیارد تومان وام با بازپرداخت یکجا و پرداخت ۲۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به نیازمندان از جمله کارهایی است که توسط صندوق قرض الحسنه این شرکت انجام گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام نعمت مازانی متولد سال ۱۳۶۷ و از جمله منتخبین شهرستانی مهرواره محله همدل است که مدتی است در شهرستان شوط واقع در منطقه آزاد ماکو از توابع استان آذربایجان غربی فعالیت دارد.
او در سال ۹۷ در مسجد صاحب الزمان(عج) شهرستان شوط مشغول به فعالیت می‌شود، اما وقتی می‌بیند برای گذراندن امور زندگی خود دچار مشکل است، به این نتیجه می‌رسد که باید در کنار مسجد‌داری منبعی برای کسب درآمد خود بیابد؛ لذا با مشورت دوستان کاربلد خود، یک شرکت سرمایه گذاری با نام مؤسسه اقتصاد ریحانه آرارات منطقه آزاد ماکو با هدف امرارمعاش خود، امرار معاش افراد بی بضاعت و امرار معاش افرادی که سرمایه‌های اندک بلا استفاده دارند، ایجاد می‌کند.

راه اندازی صندوق قرض الحسنه شهید باقر مازانی

این روحانی دغدغه‌مند پس از تأسیس این شرکت، به این نتیجه می‌رسد که در کنار آن، صندوق قرض الحسنه‌ای را با هدف کمک به مردم و اشتغالزایی نیز راه اندازی کند و بدین وسیله صندوق قرض الحسنه‌‌ای را با نام برادر شهید خود “شهید باقر مازانی” از شهدای ناجا که در سال ۸۹ به درجه رفیع شهادت نائل شد، راه اندازی می‌کند، صندوقی که توانسته در زمینه‌های مختلف گره‌های بزرگی را از زندگی مردم و افراد کم برخوردار بگشاید و این صندوق تنها صندوقی در سطح این شهرستان است که وام‌های ۴ درصد با مبلغ بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان به افراد اعطا می‌کند.
این شرکت با جمع آوری سرمایه‌های اندک مردم، معاملاتی را انجام می‌دهد و درصدی از سود این معاملات به افراد، درصدی متعلق به شرکت و درصد اندکی نیز وقف صندوق قرض الحسنه می‌شود.

اعطای ۴ میلیارد تومان وام کوتاه مدت با بازپرداخت یکجا
یکی دیگر از اقداماتی که بوسیله این صندوق انجام می‌شود، اعطای قرض دستی با مبالغ بیش از ۵۰ میلیون تومان به مردم است؛ بدین شکل که با دریافت چک از افراد، به آن‌ها وام‌هایی کوتاه مدت با بازپرداخت یکجا جهت پیشبرد اقداماتشان اعطا می‌شود که در یکسال اخیر ۴ میلیارد تومان قرض دستی بوسیله این صندوق به مردم پرداخت شده است.
سومین اقدامی که به برکت این صندوق انجام می‌شود، اعطای وام‌های بلاعوض بین مبلغ ۴ تا ۵ میلیون تومان به خانواده‌های بی بضاعتی است که توان بازپرداخت وام را ندارند، که تنها در یکسال اخیر حدود ۲۲۰ میلیون تومان نیز کمک بلاعوض به این نوع از افراد شده است.

حمایت مالی از تیم فوتسال لیگ دسته دو شهرستان با پرداخت ۱۸۰ میلیون تومان، تهیه وسایل پزشکی برای بیمارستان به مبلغ ۵۰‌ میلیون تومان، کمک بلاعوض به بهزیستی و معلولین به مبلغ ۸۶ میلیون تومان، کمک به افراد تحت پوشش کمیته امداد به مبلغ ۴۰ میلیون تومان از دیگر کارهایی است که با کمک این صندوق در سال ۱۴۰۰ انجام گرفته است.

اعطای ۱۰ وام اشتغالزایی به صورت سالانه
به همت این روحانی پرتلاش و به برکت صندوقی که راه اندازی کرده است، سالانه ۱۰ وام اشتغالزایی بین مبلغ ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان به افراد اعطا می‌شود.
وی علاوه بر اینکار در سطح شهرستان اشتغال‌هایی را برای مردان و زنان در زمینه خیاطی، آرایشگری، دامداری، گاو داری، عطاری و گلخانه ایجاد کرده است.
حجت الاسلام مازانی در طی یکسال اخیر چند فعالیت عمرانی را نیز پیگیری کرده که تعمیر و ساخت ۴ خانه برای نیازمندان و معلولین از جمله آن‌ها می‌باشد.
او حدود ۵ سال است که این شرکت را راه اندازی کرده و اکنون درصدد است تا مجوز رسمی برای این شرکت اخذ نماید تا بدین وسیله اعتماد افراد بیشتری را جذب و فعالیت‌های شرکت را گسترده‌تر نماید.