مهرواره در شهرکرد

در ایام شیوع کرونا نه تنها خدمت رسانی به مناطق محروم تعطیل نشد، بلکه عده‌ای سعی کردند نبض خدمت رسانی به مناطق محروم را تپنده نگاه دارند؛ خانم گل ابراهیمی یکی از افرادی است که در این ایام نه تنها فعالیت‌هایش را متوقف نکرد؛ بلکه تمام توان خود را برای یاری‌رساندن به اهالی یکی از روستاهای محروم شهرستان خود به کار گرفت.

به گزارش مهرواره محله همدل، صنم گل ابراهیمی متولد سال ۱۳۵۴ و اهل شهرکرد از توابع استان چهارمحال و بختیاری است که تاکنون خدمات بسیاری را در روستای دهنو شهرستان بروجن ارائه داده است.
خدمت‌رسانی او از زمانی آغاز می‌شود که به عنوان مبلغه در مکان‌های مختلف فعالیت داشت و شاهد مشکلات مردم از نزدیک بود و همین موجب شد احساس دغدغه کند و در کنار کار خود و برای دستگیری از مردمان مناطق محروم، فعالیت‌های اجتماعی نیز انجام دهد؛ به همین دلیل در سال ۱۳۸۳ با تشکیل کانون فرهنگی باب الحوائج در مسجد جامع این روستا اقدام به انجام فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی و اجتماعی نمود.
وی یکی از منتخبین مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل نیز می‌باشد که در زمینه افزایش سطح آگاهی بانوان و اشتغالزایی و کار آفرینی برای آن‌ها اقداماتی را پیش برده است.
این بانوی تلاشگر علاوه بر جذب بانوان روستا به کانون مسجد، به برگزاری کلاس‌های قرآن، مهارت‌های زندگی، احکام، مشاوره قبل، حین و بعد از ازدواج نیز اقدام کرده است.
او علاوه بر این با برگزاری دوره‌های آموزشی تابلو فرش، گلیم بافی، خیاطی و قلم زنی روی مس به صورت رایگان توانسته برای بانوان اشتغالزایی نماید.
این بانوی تلاشگر برای فراهم کردن هزینه اولیه کارگاه‌های این بانوان، صندوق قرض الحسنه ای را در سال ۱۳۸۶ تشکیل داد که این صندوق به بانوانی که قصد کارآفرینی و راه اندازی شغلی را داشتند، وام‌هایی را اعطا می‌کند.
حالا در زمینه گلیم بافی برای ۲۵ نفر از بانوان، در زمینه تابلو فرش برای ۱۰ نفر و در زمینه خیاطی نیز برای ۱۲نفر اشتغالزایی شده است.
طرح اشتغالزایی خانم‌ گل ابراهیمی علاوه بر شناسایی استعداد بانوان موجب کسب درآمد آن‌ها در وضعیت اقتصادی جامعه امروزی شده است.
برگزاری کلاس‌های ورزشی، هنری، فرهنگی، قرآنی و برگزاری اردوهای زیارتی سیاحتی، برگزاری کارگاه “آنچه دختران قبل از ازدواج باید بدانند” ، برگزاری مراسمات مختلف در مناسبت‌های مذهبی و برگزاری جشن مفصل روز دختر از اقداماتی است که به همت این بانو در این روستا انجام گرفته است.
این بانوی فعال اهل روستای دهنو اما ساکن شهرکرد است؛ اما با این وجود برای خدمت رسانی به این روستای محروم در تلاش و رفت و آمد مداوم به آنجا می‌باشد.
روستای دهنو دارای ۱۵۰۰ نفر جمعیت است و یکی از مشکلات عمده آن عدم وجود مدرسه مقطع متوسطه برای دانش آموزان است که بسیاری از اهالی آن به دلیل همین مشکل و برای ادامه تحصیل دانش آموزان خود از آنجا مهاجرت کرده‌اند.
به گفته خانم گل ابراهیمی اکثر خانواده‌های این روستا نیازمند هستند که او با کمک گرفتن از خیرین گوشت قربانی و بسته‌های معیشتی تهیه و میان آن‌ها توزیع می‌کند و در زمان شیوع کرونا نیز پک‌های بهداشتی خریداری و میان آنان توزیع نموده است.