مهرواره در شهرستان شاهرود

حجت الاسلام عباسی به برپایی نماز جماعت در خیابان یکی از محله های حاشیه شهر که فاقد مسجد بود اقدام کرد و حالا با پیگیری‌های خود توانسته حسینیه‌ای را جهت انجام کارهای مذهبی در این محله ایجاد نماید.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام نور الله عباسی متولد سال ۱۳۵۹ و اهل شهرستان شاهرود استان سمنان است که در یکی از شهرک‌های حاشیه این شهر با کمترین امکانات، اقدام به انجام کارهای فرهنگی و مذهبی کرده است.
او حدود ۷ سال است که به همراه همسر خود که مدیر حوزه علمیه این شهرستان است اقدام به جذب بانوان و نوجوانان به کارهای مذهبی و فرهنگی کرده است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل همچنین به‌واسطه حضور و همراهی مردم توانست کارهای عمرانی مختلفی را پیگیری کند.
او در این راستا با هماهنگی و پیگیری از شهرداری فضای سبز موجود در منطقه را به بوستانی برای استفاده عموم مردم تبدیل کرد و کارهای فرهنگی مختلفی ازجمله برپایی جلسات قرآنی، برگزاری مسابقاتی ویژه نوجوانان و جزء خوانی قرآن را در ماه مبارک رمضان در این محل برگزار کرد.
از اقدامات آن‌ها مستند ” در امتداد فلق ” نیز تهیه و از شبکه یک سیما پخش شد.
این روحانی تلاشگر منابع مالی اقدامات خود را از طریق خیرین و با کمک از ارگان های مختلفی همچون شهرداری تأمین می‌کند.
او در این محله که فاقد مسجد بود یک حسینیه ایجاد کرد که اکنون این حسینیه قابل بهره برداری است.
حجت الاسلام عباسی تا قبل از ساخت این حسینیه نمازجماعت را در خیابان های محله برپا کرد که با استقبال مردم مواجه شد و سپس منزل شخصی خود را به انجام کارهای فرهنگی همچون تفسیر قرآن اختصاص داد که اکنون تمامی این جلسات در داخل حسینیه ساخته شده برگزار می‌شود و با اقدام ارزشمند او دیگر جای خالی اماکن دینی و مذهبی در این محله احساس نمی‌شود.