مهرواره در شاهین شهر

در‌ پی شیوع کرونا و مشکلاتی که در زمینه اقتصادی برای خانوارها به بار آورد، بسیاری از مردم پای کار آمدند و با تهیه و تأمین بسته‌های معیشتی یاریگر سلامت و تغذیه نیازمندان شدند و یکبار دیگر ثابت کردند که برای آسایش و آرامش هموطنان خود، همواره در صحنه حضور دارند و از هیچ تلاشی در این راستا فروگذار نخواهند کرد.
در طی این مدت امامان محله و روستا‌ها نیز همگام با هموطنان، اقدامات چشمگیری را انجام دادند تا بلکه در این شرایط حساس، آرامش و آسایش را به خانوارها بازگرداندند.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام محسن جمال متولد سال ۱۳۶۷ و اهل شهرستان شاهین شهر استان اصفهان و از جمله منتخبین مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل است که در مسجد امام صادق(ع) این شهرستان فعالیت دارد.
او در راستای عمل به فرامین رهبری، در زمان شیوع کرونا، طی مراحل مختلفی اقدام به انجام کمک‌های مؤمنانه و تهیه بسته‌های معیشتی نمود و آن‌ها را میان نیازمندان توزیع کرد که این اقدام از ابتدای شیوع کرونا تا زمان بهبود شرایط کرونایی کشور توسط او انجام گرفت.
حجت الاسلام جمال در این راستا تلاش کرد تا با جذب اعتبارات لازم از خیرین و سپاه، اقلام ضروری خانواده‌های نیازمند را فراهم کند.
او همچنین با هدف ایجاد همدلی و برطرف کردن شبهه‌هایی که علیه قشر مذهبی در جامعه وجود دارد، به انجام کارهای نیکوکارانه پرداخته و معتقد است یک مسجد در تراز انقلاب اسلامی، نباید از همسایه‌های خود غافل باشد.
این روحانی پرتلاش علاوه بر این سعی کرده با برگزاری میز خدمت و دعوت از مسئولین برای حضور در محله، به رفع مشکلات اهالی محل کمک نماید.
وی افزون بر این و در راستای کاهش اختلافات خانوادگی و کمک به برطرف کردن این نزاع‌ها، به برگزاری کلاس‌های مشاوره رایگان اقدام نمود.
این روحانی فعال همچنین برای نشاط و پر کردن اوقات فراغت نوجوانان، اقدامات متنوعی را انجام داده که راه اندازی تیم فوتسال نوجوانان و برگزاری اردوهای زیارتی و تفریحی برای آنان از جمله این اقدامات می‌باشد.
او برگزاری این اردوها را به بهانه‌ای برای برقراری ارتباط و شکل گیری رفاقت بین خود و نوجوانان تبدیل کرده و بواسطه همین توانسته تعداد قابل توجهی از آنان را جذب مسجد نماید.
توزیع پک فرهنگی و کتاب میان جوانان و نوجوانان از دیگر فعالیت‌هایی است که حجت الاسلام جمال در زمینه فرهنگی انجام داده است.
کلیه اقدامات این روحانی دغدغه‌مند اکنون در سطح گسترده تری ادامه یافته و ارائه مشاوره به قشر نوجوان و جوان نیز در دستور کار او قرار گرفته و با جدیت آن را دنبال می‌کند.