مهرواره در شهرستان شاهین شهر

روحانی دغدغه مندی که با تلاش و راهکارهای مختلف سبب جذب افراد محله به مسجد شده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام قربانعلی خالوشاهان متولد سال ۱۳۵۰ و اهل گزبرخوار شهرستان شاهین شهر و امام جماعت مسجد آیت الله طالقانی است که سعی در جذب جوانان و مردم محله به مسجد دارد.
او یکی از مشکلات محله را عدم استقبال مردم آن از مسجد اعلام می‌کند و به دنبال راهکاری برای حل این مشکل، اقدام به برگزاری مسابقاتی برای نوجوانان می‌کند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، با طراحی جداولی در مناسبت‌ها و پخش آن درب منازل افراد به برگزاری مسابقه و قرعه کشی و اهدای جوایز به شرکت کنندگان می‌کند و بدین وسیله توانست آن ها را به مسجد جذب و سپس کلاس‌هایی آموزشی برای آن‌ها برگزار نماید.
او تقویت این طرح را عاملی برای جذب نوجوانان به عنوان اعضای فعال مسجد در آینده می‌داند و در این مسابقات برای حضور والدین در کنار نوجوانان نیز امتیاز تعیین می‌کند تا سبب جذب والدین به مسجد شود.
او با نگاه تبلیغی خود به انجام اینکار روی آورده و عدم استقبال افراد از مسجد را از جمله آسیب های موجود در محله می‌داند که به حل آن اقدام کرده است.


حجت الاسلام خالو شاهان از توانمندی نوجوانان در زمینه های مختلف ورزشی و قرآنی متناسب با استعدادشان در فعالیت‌های مسجد بهره گرفته است.
او از سال ۱۳۹۲ در این مسجد فعالیت خود را آغاز کرد و برگزاری‌ اعتکاف، کلاس‌های قرآنی خانگی، انجام کمک‌های معیشتی برای خانواده های نیازمند و راه اندازی صندوق قرض الحسنه در مسجد جهت حل مشکلات مردم از جمله اقدامات انجام گرفته توسط او در این محله می‌باشد.