مهرواره در شاهین دژ

برخی از افراد چنان برای رسیدگی به محرومان دغدغه‌مند هستند که به فکر حل ریشه‌ای مشکلات مردمان مناطق محروم هستند و بدون توجه به مکان و محل زندگی نیازمندان سعی دارند به دامنه وسیعی از افراد کم برخوردار کمک‌رسانی کنند؛ درست مانند حجت الاسلام حیدرنژاد که علاوه بر روستای تبلیغی خود نیازمندان ۲۰ روستای اطراف را نیز تحت پوشش و حمایت‌های خود قرار داده است.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام سیدعیسی حیدر نژاد نادگلی متولد سال ۱۳۶۰ و امام جماعت مسجد الزهرا(س) روستای احمد آباد شاهین دژ از توابع استان آذربایجان غربی است و از جمله منتخبین شهرستانی نخستین مهرواره محله همدل است که دغدغه بسیاری برای محرومیت زدایی و رسیدگی به امور نیازمندان دارد.
او حدود ۱۴ سال است که در این روستا که از جمله روستاهای محروم است، فعالیت دارد و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر زدودن فقر از جامعه با قدرت به انجام کارهای نیکوکارانه و دستگیری از نیازمندان پرداخته است.
این روحانی پرتلاش می‌گوید: وقتی به این روستا آمدم از دفتر یکی از مراجع عظام تقلید، سین برنامه‌های فرهنگی و کمکی جزئی فرستاده شد، این موجب شد با دفتر مراجع جهت درخواست کتاب برای راه اندازی کتابخانه در مساجد نامه نگاری کنم و با همین اقدام توانستم برای مسجد ۱۴ روستا کتابخانه ایجاد کنم.
اینکار و مشاهده نشاط کودکان و نوجوانان مناطق محروم باعث شد کم کم به انجام دیگر کارهای خیرخواهانه ترغیب شوم و اکنون لذتی که در انجام اینکار برایم وجود دارد با هیچ لذتی برابری نمی‌کند.
حالا اگر بخواهیم سری به کارنامه فعالیت‌های نوع دوستانه حجت الاسلام حیدرنژاد طی یکسال اخیر بزنیم همچنان شاهد فعالیت‌های گسترده او در زمینه کمک به مستمندان هستیم او در این مدت به توزیع ۴هزار بسته معیشتی در چند مرحله مختلف و پخت ۳هزارپرس غذای گرم اقدلم و آن‌ها را میان نیازمندان توزیع کرده است‌.
حجت الاسلام حیدرنژاد در عیدنوروز امسال نیز ۴۰۰دست پوشاک و تعدادی کفش برای دانش آموزان محروم فراهم و میان آنان تقسیم نمود.
از جمله فعالیت‌های اخیر او که در روز گذشته انجام گرفته توزیع ۲هزار و ۵۰۰ جوجه گوشتی بین مستضعفان بوده است.
وی همچنین به توزیع ۷۰۰ نهال مثمر میان خانواده‌های محروم اقدام کرده تا در حیاط منازل خود بکارند و از ثمرات آن بهره مند شوند.
این روحانی دلسوز عمده منابع لازم برای پیشبرد فعالیت‌های خود را از طریق خیرین و بخش محدودی را نیز از طریق کمک‌های مردمی تأمین می‌کند.
یکی از کارهای او که نشان از دغدغه‌مندی بی حد و حصرش برای نیازمندان دارد این است که به رسیدگی به نیازمندان روستای احمدآباد اکتفا نکرده و به ۲۰ روستای اطراف نیز سرکشی و به محرومان و مستضعفان آن رسیدگی می‌کند.
این روحانی پرتلاش اکنون به صورت جدی در حال پیگیری است تا در این منطقه اشتغالزایی کند و با همکاری فنی و حرفه‌ای برای بانوان روستا کلاس‌های آموزش خیاطی و برای جوانان نیز کلاس پرورش قارچ را برنامه ریزی کرده تا بتوانند روی پای خود بایستند.
او در این خصوص می‌گوید: این کمک‌هایی که تاکنون انجام شده فقط مسکن هستند و مقطعی درد محرومان را درمان می‌کنند، باید در زمینه ایجاد اشتغال کار کرد تا نیازمندان منطقه به خودکفایی و بی نیازی برسند.
این روحانی فعال علی‌رغم اینکه خود نیز در این شرایط اقتصادی با مشکلاتی مواجه است، اما دست از خدمت‌رسانی به مردم نکشیده، بلکه این مشکلات او را به درک بهتری از اوضاع نیازمندان رسانده تاجاییکه تمام توان خود را صرف رسیدگی به آنان می‌کند.
همسر حجت الاسلام حیدرنژاد نیز از جمله افراد دغدغه‌مندی است که در کنار همسرش در راستای محرومیت زدایی تلاش می‌کند او نیز یک گروه جهادی به نام گروه جهادی شهدای باروق را راه اندازی کرده و آن را مدیریت می‌کند؛ گروهی که به امور نیازمندان شهرستان باروق رسیدگی می‌کند.
تشکیل مرکز نیکوکاری امام حسین(ع) و گروه جهادی شهید لطفی با هدف زدودن فقر و محرومیت از جامعه از دیگر کارهایی است که با همت این طلبه دغدغه‌مند انجام گرفته است.