مهرواره در شهرستان مهدی‌شهر

روحانی پرتلاشی که اهالی یک منطقه را پس از سال‌ها از کمبود امکانات ضروری نجات داد و با آسفالت و جدول کشی، ایجاد نانوایی و سوپر مارکت در این منطقه، علاوه بر اینکه زندگی را برای اهالی آسان‌تر نمود، لبخند رضایت را نیز بر لبان آنان نشاند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام مالک مسعودی متولد سال ۱۳۷۶ و اهل شهرستان مهدی‌شهر استان سمنان است که در مسجد پیامبراعظم (ص) واقع در محله خاتم الانبیاء این شهرستان با هدف آسیب زدایی و ریشه‌کن کردن فقر به انجام اقدامات اجتماعی در زمینه‌های مختلف پرداخته است.


او جهت حل مشکلات و معضلات این منطقه، اقدام به انجام کارهای عمرانی و اجتماعی مختلفی کرد که پیگیری جهت آسفالت و جدول کشی محله از مهمترین فعالیت‌های او بوده است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، نیازمندی‌های منطقه را از ادارات کل پیگیری نمود و با در اختیار گرفتن مصالح از شهرداری و با کمک گروه جهادی محله به آسفالت‌ و جدول کشی اقدام کرد و توانست این مشکل را پس از سال‌ها برطرف نماید.
وی همچنین به دلیل عدم وجود نانوایی در این منطقه، ۱۲متر از فضای بیرونی مسجد را برای ساخت نانوایی اختصاص داد که اینکار علاوه بر اشتغالی که برای ساکنین این محله ایجاد کرد یکی از عمده‌ترین و مهمترین نیازهای مردم این منطقه را برآورده کرد.
حالا این نانوایی به ۴۰متر گسترش یافته و ۷ نوع نان در آن پخت می‌شود و برای ۲نفر به صورت مستقیم و برای ۵نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.


این روحانی دغدغه‌مند همچنین یکی دیگر از مشکلات اساسی این منطقه را که عدم وجود فروشگاهی جهت خرید کالاهای اساسی خانوارها بود با ایجاد یک سوپر مارکت در محله برطرف نمود تا افراد بتوانند به راحتی خریدهای روزانه خود را انجام دهند و برای خریدهای خود مجبور نباشند که مسافت‌های طولانی را طی کنند.


او در زمان کرونا نیز نقش آفرینی کرده و از همان ابتدای شیوع کرونا با ایجاد کارگاهی به تولید ماسک و گان جهت ارائه به بیمارستان‌ها پرداخت که این کارگاه در مدت دوسال و به صورت موقتی توانست برای حدود ۲۰ نفر اشتغال ایجاد کند.
حجت الاسلام مسعودی در زمان شیوع کرونا همچنین با شناسایی خیرین توانست مبلغ قابل توجهی را جمع آوری و برای نیازمندان منطقه سبد کالا و برای دختران کم برخوردار جهیزیه فراهم کند.
این روحانی پرتلاش از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را در این منطقه آغاز و در همین مدت کوتاه خدمات ارزشمندی را در این محله ارائه داده است.
یکی دیگر از فعالیت‌های ارزشمند او استفاده از افرادی است که موفق به ترک اعتیاد خود شده‌اند و از آن‌ها به عنوان لیدر بهره می‌گیرد تا در جمع معتادین نفوذ کرده و از مزایای ترک اعتیاد با آن‌ها سخن بگویند و در صورت متقاعد شدن آن‌ها برای ترک، از کمپ‌های ترک اعتیاد درخواست می‌کند تا آن‌‌ها را با پرداخت نصف هزینه پذیرش کنند و در طول مدت درمان این افراد، از خانواده‌های آن‌ها نیز حمایت می‌کند.
حجت الاسلام مسعودی افزون بر این، پس از ترک اعتیاد افراد برای آن‌ها جلسات مشاوره برگزار می‌کند و ترک کنندگانی را که جویای کار هستند، به مشاغل مختلف معرفی می‌نماید.