مهرواره در سردشت

برقراری عدالت آموزشی، زمینه برخورداری افراد از امکانات برابر آموزشی را فراهم می‌کند و یکی از دلایل پیشرفت هرجامعه‌ای محسوب می‌شود؛ به همین دلیل تحقق آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
خانم عرفانی یکی از بانوان جوان و دغدغه‌مندی است که در حد توان به تحقق این امر در منطقه خود کمک کرده است.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
کژال عرفانی از بانوان اهل تسنن متولد سال ۱۳۶۸ و اهل شهرستان سردشت استان آذربایجان غربی است که در راستای برقراری عدالت آموزشی به برگزاری کلاس‌های تقویتی و کمک آموزشی برای دانش آموزان نیازمند اقدام کرده است.
او خود طعم تلخ فقر را چشیده است و به همین دلیل اکنون دغدغه بسیاری برای نیازمندان دارد و سعی دارد به هرگونه که در توانش است به آن‌ها خدمت کند.
این بانوی دلسوز درخصوص علت انجام اینکار می‌گوید: از بچگی دوست نداشتم دانش آموزی به خاطر فقر از تحصیل جا بماند و از آنجایی که خودم هم جزو افراد سختی کشیده هستم، دوست دارم به افراد شبیه به خودم کمک نمایم.
خانم عرفانی کلاس‌هایی همچون زبان و ریاضی را به صورت رایگان در منزل شخصی خود و بعضی دیگر را در مسجد برگزار می‌کند و خودش شخصا به آموزش دانش آموزان می‌پردازد.
وی علاوه بر این خانواده‌های نیازمند دانش آموزان را به خیرین معرفی می‌کند تا در قالب بسته‌های معیشتی و کمک‌های نقدی آن‌ها را یاری نمایند.
این بانوی دغدغه‌مند از سال ۹۳ و بعد از فارغ التحصیلی خود از دانشگاه، این فعالیت را آغاز کرده و تاکنون به بیش از ۷۰ نفر از دانش آموزان نیازمند منطقه آموزش رایگان ارائه داده است.
وی افزون بر این به انجام فعالیت‌های قرآنی نیز پرداخته که برگزاری کلاس‌های روخوانی و روان‌خوانی بخشی از فعالیت او در این زمینه می‌باشد.