مهرواره در شهرستان سامان

علیرضا عرب دشتی به همراه دیگر جوانان فعال روستا، با هدف زدودن غبار محرومیت از چهره روستای خود گرد یکدیگر جمع شده‌اند و توانستند خدمات مختلفی را به اهالی این روستا ارائه دهند آن‌ها مشکل بیکاری روستا را با ایجاد اشتغال برای ۳۰ نفر برطرف نموده‌اند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
علیرضا عرب دشتی متولد سال ۱۳۷۰ و اهل شهرستان سامان استان چهارمحال و بختیاری است که در مسجد جواد الائمه روستای دشتی این استان و در قالب یک گروه جهادی فعالیت دارد.
او به همراه دیگر اعضای این گروه به بررسی مشکلات روستا پرداختند و با تبادل نظر با یکدیگر به حل مهمترین معضل روستا که بیکاری آن بود پرداختند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل و اعضای فعال مسجد تصمیم به فرآوری محصولات منطقه به‌جای خام فروشی آن‌ها گرفتند تا بدین وسیله برای تعدادی از افراد جویای کار نیز اشتغال ایجاد شود.
آن‌ها در این راستا با خرید چند دستگاه از ماشین سازی اردبیل به ایجاد یک کارگاه میوه خشک کنی اقدام کردند که با اینکار حدود ۳۰نفر به صورت مستقیم و مجموعا ۱۰۰نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار شدند.
این جوان پویا و دغدغه‌مند حدود دو سال است که در این گروه جهادی به خدمت‌رسانی به اهالی روستا مشغول است که بنیادعلوی و بسیج سازندگی نیز آن‌ها را در پیشبرد اهداف و فعالیت‌هایشان یاری کرده‌اند.
اعضای این گروه جهادی در زمینه آموزش، تحصیل مشکلات اجتماعی و فرهنگی روستا اقدامات مختلفی را انجام داده‌اند اما محور اصلی کار آن‌ها محرومیت زدایی و اشتغالزایی بوده است.
آن‌ها تعدادی از خانواده‌های بی‌بضاعت را نیز تحت پوشش مجموعه قرار داده‌اند و خدمات اجتماعی، فرهنگی به آن‌ها ارائه می‌دهند.
این گروه جهادی که حدود ۲۰ نفر به صورت مستقیم در آن فعالیت دارند، علاوه بر روستای دشتی در حد توان به سایر روستاها نیز خدماتی ارائه می‌دهند و تعامل خوبی با دیگر گروه‌های جهادی از جمله قرارگاه جهادی امام رضا(ع) و مجمع جهادی استان دارند و برای دستیابی به اهداف مشترکشان که خدمت‌رسانی به مردم است از ظرفیت یکدیگر بهره می‌گیرند که در این راستا کمیته امداد و بهزیستی نیز حمایت‌هایی از آن‌ها داشته‌اند.