مهرواره در هیئت خدام زوارالحسین

مسئول هیئت خدام زوارالحسین آبادان گفت: اهمیت مسئله مسکن برای نیازمندان اهالی هیئت را بر آن داشت که با استفاده از ظرفیت خیرین نسبت به ساخت مسکن اقدام کرد.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل، آقای نورالله زبیدی مسئول هیئت خدام زوارالحسین(ع) شهرستان آبادان، با اشاره به فعالیت های این هیئت در طی سال های گذشته گفت: هیئت با توجه به اهمیت مسئله مسکن برای نیازمندان، وارد این عرصه شد و با کمک خیرین نسبت به ساخت ۳ واحد مسکونی اقدام کرد.

مسئول هیئت خدام زوارالحسین(ع) ادامه داد: از این تعداد ۱ واحد تکمیل شده است و ۲ واحد دیگر ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند که به زودی تکمیل می شود.

وی بیان داشت: کار دیگری که در زمینه مسکن صورت گرفت، ساخت ۱۰ آشپزخانه و حمام برای کسانی بود که از آن محروم بودند و با این کار مشکلات آن ها مرتفع شد.

زبیدی اشتغالزایی را از دیگر فعالیت های هیئت برشمرد و اظهار داشت: برای ایجاد اشتغال خانگی با کمک خیرین تعداد ۲۵ تنور گازی خریداری شد و در اختیار خانواده های نیازمند قرار گرفت تا با تولید نان خانگی و درآمدزایی به وسیله آن باری از دوش این خانواده ها برداشته شود.

وی افزود: خرید ۲۸ یخچال و بیش از ۱۳۰ آبگرمکن و اجاق گاز از دیگر اقدامات هیئت خدام زوارالحسین(ع) بود که آن هم با کمک خیرین رقم خورد.

مسئول هیئت خدام زوارالحسین(ع) ابراز داشت: ممانعت از طلاق یک زوج از دیگر اقدامات هیئت بود؛ مرد خانواده که دچار اعتیاد شده بود با کمک برادران هیئتی از دام اعتیاد رهایی یافت و با پرداخت وام قرض الحسنه و نیز انجام تعمیراتی که منزل این زوج بدان نیاز داشت، زمینه برای آغاز دوباره زندگی این زوج فراهم شد.

وی افزود: تعداد ۴۴ گوسفند در ایام ماه مبارک رمضان ذبح شد و ۶۲۰ کیلو گوشت گرم به همراه ۳۵۰ بسته مواد غذایی بین نیازمندان توزیع شد.

زبیدی خاطر نشان کرد: با توجه به مشکلات ناشی از شیوع کرونا نسبت به پخت بیش از ۱۲ هزار پرس غذای گرم اقدام و بین آسیب دیدگان از کرونا و نیازمندان توزیع شد.