مهرواره در شهرستان صحنه

حجت الاسلام نیازی با تلاش و پشتکار خود توانسته ۵۰ وام اشتغالزایی برای اهالی روستا دریافت نماید و نقش پررنگی در استخدام جوانان روستا در دستگاه‌های دولتی داشته است؛ او خودش نیز به باغبانی مشغول است و از این طریق کسب درآمد می‌کند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام فرشاد نیازی دهلقی متولد سال ۱۳۶۱ و اهل شهرستان صحنه استان کرمانشاه و امام روستای بزرگ دستجرده سفلی بخش دینور است که در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) این روستا فعالیت دارد.
او اهتمام بسیاری به اشتغالزایی در این روستا داشته و اقدامات ارزشمندی را در ۴ سال حضور خود در روستا در زمینه اشتغالزایی انجام داده است.
این روحانی دغدغه‌مند با تلاش و پیگیری‌های خود و کمک گرفتن از ظرفیت‌های موجود در منطقه توانسته بالاترین تعداد وام اشتغالزایی را در سطح این شهرستان دریافت نماید.


با پیگیری‌های مجدانه او تاکنون ۵۰ وام اشتغالزایی که مبلغ اغلب آن‌ها حدود ۵۰ میلیون تومان است از کمیته امداد و بنیاد برکت برای اهالی روستا دریافت شده است.
به گفته این شرکت کننده در مهرواره محله همدل، تاکنون بوسیله این وام‌ها شغل‌هایی همچون دامپروری، زنبورداری، باغداری و خرید تجهیزات کشاورزی در منطقه ایجاد شده است که تقریبا هر وام برای دو تا سه نفر اشتغال ایجاد کرده است.
یکی دیگر از کارهای او در زمینه اشتغال مردم این منطقه، پیگیری جهت استخدام جوانان واجد شرایط روستا در دستگاه‌های دولتی بوده است و از بعد از حضور او در این روستا تاکنون آمار استخدامیان این منطقه در مراکز دولتی ۸ برابر شده است.
این روحانی پرتلاش همچنین با درخواست از بنیاد برکت به برگزاری کلاس‌‌های آموزشی در رشته های زنبورداری و …اقدام کرده و با صدور گواهی نامه برای شرکت کنندگان در کلاس‌ها، سعی در ایجاد اشتغال برای آن‌ها دارد.


یکی از کارهای ارزشمند حجت الاسلام نیازی همراه و همگام شدن با اهالی روستا می‌باشد؛ او علاوه بر انجام کارهای عمومی یک طلبه در روستا همانند دیگر اهالی به باغبانی اشتغال دارد و بدین وسیله کسب درآمد می‌کند.
این اقدام او علاوه بر به نمایش گذاشتن تواضع این روحانی فعال موجب قوی‌تر شدن ارتباط مردم با او شده بطوریکه به گفته خودش اکنون مردم او را از جنس خود می‌دانند و مسائل و مشکلات خود را راحت تر با او درمیان می‌گذارند و او همواره سعی در رفع مشکلات اهالی این منطقه دارد.