مهرواره در رودبار

آقای سلیمی معتقد است بی‌تفاوت بودن نسبت به مشکلات مردم دین انسان را زیر سؤال می‌برد و برای حرف خود به روایت پیامبر که می‌فرمایند:”به من ايمان نياورده‏ است آن كه شب را با شكم سير بخوابد و همسايه‏اش گرسنه باشد” استناد می‌کند و با همین دیدگاه خود ۲۰ سال از عمر خود را صرف رفع مشکلات مردم کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
سیروس سلیمی متولد سال ۱۳۴۴ و اهل شهرستان رودبار استان گیلان و از جمله فرهنگیان بازنشسته است که ۲۰ سال از عمر خود را صرف انجام کارهای خیر و دستگیری از مستمندان کرده است.
او از سال ۱۳۷۲ تا‌کنون در عید نوروز و ماه مبارک رمضان هرسال، تعدادی بسته‌های معیشتی تهیه و میان مستضعفان توزیع می‌کند، اما در دو سال اخیر با توجه به اوج گیری کرونا و مشکلات معیشتی مردم در این دوران، فعالیت خود را گسترش داده و به‌جای توزیع دو مرحله بسته، بالغ بر ۸ مرحله بسته‌های غذایی و پوشاک در طول سال میان نیازمندان توزیع کرده است.
آقای سلیمی همچنین در این مدت تعدادی غذای گرم و گوشت قربانی میان نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا توزیع نموده است.
او در عید نوروز و عیدفطر امسال علاوه بر بسته‌های حمایتی، کمک‌هایی نقدی نیز به افراد کم برخوردار داشته است.
آقای سلیمی تلا‌ش‌هایی نیز در برگزاری جلساتی با حضور مسئولین شهرستان در مسجد داشته‌ است تا مردم بتوانند به صورت مستقیم مشکلات خود را با مسئولین مربوطه در میان بگذارند.
این مرد تلاشگر عضو هیئت امنای مسجد جامع ولیعصر پایین بازار شهرستان رودبار است و علاوه بر این از مؤسسان هیئت محبان اهل بیت(س) نیز می‌باشد هیئتی که در سال ۱۳۷۲ ایجاد شده است و اکنون او عمده فعالیت‌های اجتماعی خود را در این هیئت پیش می‌برد.
اعضا و مؤسسین این هیئت، مدتی پس از تأسیس هیئت، انجام اقدامات خیرخواهانه را در کنار برگزاری مراسمات مذهبی در دستور کار خود قرار دادند و با جمع آوری کمک های مردمی و مشارکت خیرین به انجام چنین اقداماتی پرداختند.
او درخصوص نحوه تأمین منابع و میزان آن می‌گوید: عمده منابع ما بوسیله مشارکت‌های مردم عادی تأمین می‌شود، اما در یکی دوسال اخیر به دلیل وضعیت نابه سامان اقتصاد کشور و مشکلاتی که در زندگی مردم بوجود آمده است، میزان مشارکت‌ها نسبت به گذشته کاهش یافته است.
او معتقد است بی‌تفاوت بودن نسبت به مشکلات مردم دین انسان را زیر سؤال می‌برد و برای حرف خود به روایت پیامبر که می‌فرمایند:”به من ايمان نياورده‏ است آن كه شب را با شكم سير بخوابد و همسايه‏اش گرسنه باشد” استناد می‌کند و معتقد است هیئات مذهبی نباید صرفا به برگزاری مراسمات مذهبی اکتفا کنند، بلکه فعالیت اجتماعی و کمک به برطرف کردن مشکلات مردم را نیز باید در دستور کار خود قرار دهند.
این مرد دلسوز در نظر دارد در صورت بهبود وضعیت و جذب اعتبارات لازم، صندوق قرض الحسنه‌ای را نیز راه اندازی کند تا بدین وسیله بتواند خدمات بیشتری را به مردم ارائه دهد.