مهرواره در رودبار

سال‌هاست که روحانیون مستقر در روستاها ثابت کرده‌اند که رسالتشان فراتر از اقامه نماز جماعت در سطح روستاست و گره گشایی از مشکلات اهالی و رفع مسائل اساسی منطقه، امر حائز اهمیت دیگری است که نباید از آن غافل شد؛ آن‌ها در این راستا آستین همت بالا زده‌اند و با همراه کردن اهالی و خیرین برای زدودن غبار محرومیت از دل مناطق محروم تلاش می‌کنند و الحق و الانصاف طی این مدت اتفاقات خوبی با این حرکت آنان در مناطق محروم و کمتر برخوردار رقم خورده است.
حاج آقا قاسمی هم در شرایطی که هر کدام از ما به دنبال زندگی آرام در منطقه‌ای با امکانات هستیم، سکونت در روستای محروم زادگاه خود را برگزید تا نشان دهد نه تنها از این منطقه غافل نشده است، بلکه تا پای جان حاضر به خدمت به این روستا و اهالی آن می‌باشد.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام محمد قاسمی متولد سال ۱۳۷۶ و امام روستای ده گودال شهرستان رودبار کرمان است که در مسجد صاحب الزمان(عج) روستا با هدف آبادسازی و محرومیت‌زدایی از این منطقه در حال فعالیت می‌باشد.
او در یکسال اخیر توانسته پروژه‌های مهمی را در این روستا عملیاتی سازد که گسترش زمین وقفی روستا و کاشت نخل خرما و نهال لیمو در آن از جمله این پروژه‌ها می‌باشد.


این روحانی فعال طرح احداث زمین چمن ورزشی در روستا را نیز نهایی ساخته و اکنون این زمین آماده بهره برداری برای جوانان روستا می‌باشد.
او با جذب خیر از خود روستا توانسته ماهانه مبالغی را جمع آوری و آن را صرف مستضعفان منطقه نماید و در قالب تهیه بسته‌های غذایی و کمک‌های نقدی از آنان حمایت کند؛ ماهانه بالغ بر ۵۰ سبد غذایی برای نیازمندان روستا به همت او آماده توزیع می‌شود.احیای سه رشته قنات روستا

حل مشکلات اساسی روستا و فراهم کردن شرایط مناسب زندگی برای کلیه اهالی از دیگر دغدغه‌های حجت الاسلام قاسمی است؛ به همین دلیل پس از آنکه سه رشته قنات روستا در سیل سال گذشته دچار آسیب شدند و کشاورزی منطقه با مشکل مواجه شد؛ او با پیگیری‌های مجدانه خود از بنیاد علوی، مبلغی را جهت تعمیر این قنات‌ها دریافت کرد و این مشکل را مرتفع نمود.


برگزاری کلاس‌های قرآنی از جمله حفظ و روخوانی در مسجد و مدرسه روستا و برگزاری مراسم‌های پرشور در مناسبت‌های مختلف مذهبی از دیگر اقدامات او می‌باشد.
او همچنین ۳۰ هزار کتاب تهیه کرده و درصدد تهیه قفسه‌هایی است تا به زودی یک کتابخانه عمومی در روستا راه اندازی کند.
حاج آقا قاسمی حدود ۶ سال است که در این روستا خدمت می‌کند؛ روستایی که از مناطق محروم به شمار می‌آید، او می‌گوید: من متولد این روستا هستم و باوجود اینکه شرایط تبلیغ در مناطقی با امکانات بهتر برایم فراهم بود، اما ترجیح دادم در روستای خود بمانم و به این منطقه خدمت کنم.
یکی از اقدامات نابی که توسط این روحانی دلسوز در حال پیگیری است که هرگز از ذهن کودکان روستا پاک نخواهد شد و همواره برای نسل‌های مختلف روستا خاطرات خوشی به جا خواهد گذاشت، احداث پارک در این منطقه است که کارهای اولیه آن در حال پیگیری است و به زودی با احداث این پارک نشاط و لبخند بر لبان کودکان این منطقه خواهد نشست.
با حضور و روحیه جهادی این امام روستا بدون شک به زودی اتفاقات خوبی برای این روستا رقم خواهد خورد و محرومیت برای همیشه از این منطقه بدرود خواهد کرد.