مهرواره در شهرستان رودبار

روحانی جوانی که با همراه کردن اهالی روستای چاه حسن با خود توانست یک مؤسسه قرآنی ایجاد کند و فعالیت‌های خیرخواهانه مختلفی را در این روستا انجام دهد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام ابوالحسن خالق پور متولد سال۱۳۷۶ و اهل شهرستان رودبار استان کرمان است که از سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را در روستای چاه حسن آغاز کرده است.روستای بزرگی که دارای ۲۳ مسجد است و ۶ هزار نفر جمعیت دارد.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، یک مؤسسه قرآنی را در روستا احداث کرده است و این مؤسسه اکنون در زمینه های مختلفی از جمله اشتغال، اقتصاد و تربیتی فعالیت دارد.
او کلاس‌های تربیتی و ورزشی را برای نوجوانان برگزار کرد و از خروجی کلاس‌ها، به کشف استعدادهای قرآنی پرداخت.
این روحانی تلاشگر همچنین با تشکیل یک گروه، به برگزاری مراسم هایی بزرگ همچون یادواره شهدا در مناسبت های مذهبی همچون ایام ولادت و شهادت ائمه اقدام کرده است.
او در کلاس های تربیتی به جذب نوجوانان در زمینه های مختلفی همچون گروه سرود و مجری‌گری و… پرداخت و از ظرفیت آن‌ها در برنامه‌ها استفاده نمود.
حجت الاسلام خالق پور در بخش خواهران نیز توانست تعدادی از حافظین و دانشجوها را به عنوان مربی قرآن جذب کند و برای تقویت این مربیان با همکاری بنیادمستضعفان دوره تربیت مربی قرآنی برگزار کرد و توانستبا استفاده از ظرفیت ۶ مربی، ۶ کلاس در بخش کودک ونوجوان برگزار کند.
این شرکت کننده در نخستین مهرواره محله همدل در زمینه اشتغال نیز چند پروژه همچون پرورش قارچ را راه اندازی کرده است.
وی با تشکیل یک گروه جهادی در کارهای ساخت و ساز نیز مشارکت کرده و به همراه اعضای این گروه به تکمیل خانه عالم اقدام و چندین سرویس بهداشتی نیز برای نیازمندان ایجاد کردند.
این روحانی فعال با پیاده سازی ایده‌ای توانست ریش سفیدان روستا را نیز با خود همراه کند او در این اقدام خود، حدود ۳۰۰ لوح تقدیر تهیه کرد و به کشاورزانی که حاضر بودند سهمی از برداشت محصولات خود را صرف ساخت مؤسسه قرآنی کنند اهدا نمود و از این طریق توانست افراد بسیاری را با خود در این مسیر همراه کند.