مهرواره در رامسر

در روزگاری که دخل زندگی بسیاری از خانواده‌ها با خرجشان نمی‌خواند، بزرگ مردانی هستند که علی‌رغم اینکه خود در حال تجربه یک زندگی ساده و دشوار هستند، مرهمی بر زخم‌های دل محرومان و مستضعفان شده‌اند و سعی دارند لبخند را سهم زندگی همه انسان‌‌ها نمایند.
آقای اعرافی پس از شیوع ویروس کرونا نه تنها از زیربار مسئولیت خود نسبت به هموطنانش شانه خالی نکرد، بلکه فعالیت جدی خود در زمینه دستگیری از نیازمندان را درست از همان زمان آغاز کرد تا کمی در این شرایط بحرانی از درد و رنج مردم بکاهد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
محمد اعرافی متولد سال ۱۳۴۳ و اهل شهرستان رامسر استان مازندران و از جمله افراد دغدغه‌مندی است که برای کمک به هم‌نوعان و انجام کارهای خداپسندانه می‌کوشد.
او حدود ۱۲ سال است که مسئول هیئت قمر بنی هاشم(ع) روستای لیماک و مدیر کانون مداحان شهرستان و دبیر هیئت امنای مسجد امام حسین (ع) منطقه میرزا کوچک خان است که از زمان شیوع کرونا تاکنون برای دستگیری از نیازمندان تلاش‌های بسیاری داشته است.
این مرد دغدغه‌مند به دلیل وجود دو مرکز خیریه در یک منطقه و جهت کمک رسانی بهتر به نیازمندان، مرکز خیریه خود را با یک مرکز دیگر ادغام می‌کند تا فعالیت‌ها به شکل هدفمند انجام شود.


او در روز دوشنبه هرهفته علاوه بر برگزاری نماز جماعت، تلاوت قرآن و سخنرانی در مسجد، سفره نذری شام برپا می‌کند و اکثریت اهالی در این مراسم شرکت می‌کنند.
این مرد پرتلاش همچنین برنامه‌های اردویی و زیارتی برای اهالی روستا برگزار می‌کند و در عید فطر امسال برای حدود ۴۰نفر از افراد فعال هیئت، اردوی یکروزه به یکی از مناطق شهرستان همراه با ناهار و اجرای برنامه‌های مفرح و اهدای جوایز تدارک دید.
برگزاری سفرهای زیارتی به حرم حضرت معصومه(س)، جمکران و مرقد امام از دیگر برنامه‌های او می‌باشد.
آقای اعرافی همچنین هر ماه یک یا دو نفر از نیازمندان را با هزینه شخصی خود و گاهی با کمک خیرین به سفر زیارتی مشهد می‌برد.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، در مناسبت‌های خاص همچون عید قربان و عیدغدیر و … تعدادی گوسفند قربانی می‌کند و گوشت آن را میان نیازمندان توزیع می‌کند که تنها در یکسال اخیر توانسته حدود ۲ هزار بسته گوشت و سبد غذایی میان محرومان و مستضعفان توزیع کند که منابع مالی آن‌ها را صرفا از طریق خیرین و مشارکت‌های مردمی تامین کرده است.
او همچنین در زمینه اشتغال نیز به معرفی افراد جویای کار به مشاغلی که نیاز به نیرو دارند، اقدام کرده تا بدین وسیله کمکی به اشتغال و کسب درآمد اهالی و بویژه جوانان روستا کرده باشد.