مهرواره در شهرستان قائنات

انجام کارهای خیرخواهانه و جهادی به دغدغه بسیاری از مردم تبدیل شده است؛ اما کمتر کسی را می‌توان یافت که علاوه بر انجام کارهای انسان دوستانه، وقت خود را صرف تربیت نیروهایی پای کار و جهادگر مکند؛ حجت الاسلام ابراهیمی یکی از افرادی است که سهم بسیاری در تربیت نیروهای جهادی و دغدغه‌مند داشته و در این مسیر نیز موفق عمل کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام احمد ابراهیمی متولد سال ۱۳۵۹ و امام مسجد محمد رسول الله واقع در شهر اسفدن از توابع شهرستان قائنات خراسان جنوبی است که در کنار فعالیت‌های تبلیغی به انجام کمک‌های خیرخواهانه نیز پرداخته و در حد توان سعی در رفع مشکلات نیازمندان داشته است.
او به دلیل تأکید و سفارش مقام معظم رهبری مبنی بر انجام مواسات و انفاق به نیازمندان، عمده فعالیت خود را به این سمت هدایت می‌کند و با جمع آوری صدقات و مبالغی از مردم و با رایزنی با فروشگاه محله اقدام به توزیع بن خرید ۲۰۰ تا یک میلیون تومانی به نیازمندان می‌کند تا مایحتاج زندگی خود را بوسیله آن خریداری کنند.
این شرکت کننده در مهرواره محله همدل، حدود ده سال است که نسبت به انجام اینکار و کمک به معیشت مردم مبادرت داشته اما در این ایام به‌دلیل تأکیدات مقام معظم رهبری این فعالیت را به صورت نظام‌مند و گسترده‌تر پیگیری کرده است.
او در راستای دلیل انجام اینکار خود می‌گوید: مراجعات مردم برای دریافت بن خرید بسیار زیاد بود و در ایام کرونا نیز این نیاز به میزان قابل توجهی افزایش یافت که ما سعی کردیم این فعالیت را به صورت گسترده تر انجام دهیم و با جمعی از دوستان تصمیم گرفتیم که با توجه به نیازمندی مردم اینکار را به صورت مستمر ادامه دهیم.
امام مسجد محمد رسول الله همچنین مجموعه انصار المهدی را حدود ۱۰ سال است که راه اندازی کرده مجموعه‌ای که به انجام کارهای فرهنگی و اجتماعی می‌پردازد و اکنون بالغ بر ۵۰ جوان پای کار دارد که به صورت جهادی امور نیازمندان از جمله رنگ کاری، برق کشی، گچ کاری و …. را پیگیری می‌کنند.
تجربه ایجاد این مجموعه موفق و فعال موجب شده تا حجت الاسلام ابراهیمی اکنون به فکر ایجاد مجموعه‌ جدیدی مشابه مجموعه انصار المهدی برای نوجوانان بیفتد تا در آن اقدام به برگزاری کلاس‌های مختلف مذهبی از جمله احکام برای نوجوانان کند و پس از تربیت و تقویت اعتقادات آن‌ها با سپردن نقش‌هایی انجام یکسری از فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی را بر دوش آن‌ها قرار دهد تا از این قشر نیروهایی انقلابی و دغدغه‌مند برای پیگیری امور خیرخواهانه و انسان دوستانه تربیت نماید.