مهرواره در اسکو

حجت الاسلام زرین هیچ چیز به اندازه دعای محرومان، یتیمان، نیازمندان و بیماران برایش اهمیت ندارد و معتقد است دعای مردم که پشت سرت باشد همواره حتی در زمان دست و پنجه نرم کردن خودت با مشکلات، در مسیر انجام کارهای خیر و کمک به همنوعان گام برمی‌داری و هیچ‌گاه از این مسیر پر از خیر و برکت منحرف نخواهی شد.
به همت این طلبه دغدغه‌مند کارهای ارزشمندی در زمینه های مختلف طی یکسال اخیر انجام گرفته که تأمین ۳۴ سری جهیزیه برای نوعروسان نیازمند از جمله این اقدامات است.


به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام مجید زرین متولد سال ۱۳۶۷ و امام محله سهند شهرستان اسکو استان آذربایجان شرقی است که در مسجد امام حسین(ع) این استان فعالیت دارد.
او از سال ۹۰ فعالیت تبلیغی خود را آغاز کرده و از سال ۹۳ در این منطقه فعالیت دارد؛ اما به گفته خودش تا قبل از شروع فعالیت تبلیغی خود نیز نسبت به انجام کارهای خیر مبادرت داشته است.


این روحانی پرتلاش که جهت ایجاد اشتغال در این منطقه کارگاه قالی‌بافی، خیاطی و بسته بندی خرما راه اندازی کرده بود اکنون در تلاش برای گسترش کارگاه‌ها است و تاکنون بیش از ۱۰۰ نفر در این کارگاه‌ها مشغول به کار شده‌اند.


او تنها در یکسال اخیر حدود ۳۴ سری جهیزیه برای مزدوجین نیازمند فراهم کرده و به آن‌ها اهدا نموده است و حدود دو هزار بسته‌ معیشتی نیز در مناسبت‌های مختلف این سال میان نیازمندان و محرومان توزیع کرده است.
فراهم کردن لوازم التحریر و نوشت افزار برای ۵۰۰ دانش آموز بی‌بضاعت و پخت ۱۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع میان مردم از دیگر اقدامات او می‌باشد.
حجت الاسلام زرین بخشی از اعتبارات لازم برای پیشبرد فعالیت‌های خود را از طریق کمک‌های مردمی و بدون حمایت هیچ نهادی تأمین می‌کند و بخش عمده آن را نیز از درآمد کارگاه‌هایی که ایجاد کرده است فراهم می‌کند.
او اکنون در کنار محرومیت زدایی درحال گسترش فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی است و برگزاری کلاس‌های قرآن و برنامه‌های ورزشی را برای جوانان این منطقه تدارک دیده است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل می‌گوید: رسالت طلبه این است که به فکر مردم باشد اما من قبل از دوران طلبگی هم دغدغه انجام چنین اقداماتی را داشتم، اما طلبگی و آشنایی بیشتر با معارف اهل بیت(س) موجب شد به انجام کارهای خیر و کمک به هم‌نوعان که از تأکیدات مکرر اهل بیت(س) است بیشتر و بهتر بپردازم.
او در ادامه عنوان کرد: اینکار سختی‌های خودش را دارد، اما همینکه دعای مردم پشت سرت باشد برای سرازیر شدن برکات در زندگی انسان کافیست و با همین دعای محرومان، بیماران و یتیمان است که زندگی انسان رونق می‌گیرد و من هم بارها اثر و برکات اینکار را در زندگی‌ام بویژه در هنگام گرفتاری مشاهده کرده‌ام.