مهرواره در اشنویه

عبدالسمیع اسلام خواه علاوه بر انجام کارهای خیر و دستگیری از نیازمندان، به وحدت آفرینی میان مسلمین اقدام کرده و مسلمانان را ملزم به حفظ وحدت می‌داند و می‌گوید: هیچ توپ و تفنگی قادر به متلاشی کردن وحدت نخواهد بود.

به گزارش مهرواره محله همدل،
ماموستا عبدالسمیع اسلام خواه یکی از روحانیون اهل تسنن و اهل شهرستان پیرانشهر است که اکنون در شهرستان اشنویه استان آذربایجان غربی فعالیت دارد.
او از سال ۱۳۹۱ همزمان با شروع کار روحانیت به انجام فعالیت‌های خیرخواهانه نیز اقدام کرد.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، در خدمت رسانی به مردم تنها انسان بودن را ملاک قرار داده و هیچ تفاوتی میان نیازمندان مذاهب مختلف قائل نشده است.
آقای اسلام‌خواه در ابتدا در شهرستان میاندوآب فعالیت داشته که در آنجا حدود ۱۲۰خانوار تحت حمایت او قرار داشتند که مذهب ۶۰ خانواده تحت پوشش شیعه و ۶۰ خانوار دیگر نیز اهل سنت بودند.
او با توجه به قرار داشتن در هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم(ص)، به اهمیت مسئله وحدت اشاره و آن را یکی از ویژگی‌هایی دانست که هیچ توپ و تفنگی قادر به متلاشی کردن آن نیست و خدا و پیامبر نیز به آن دستور داده‌اند لذا مسلمانان ملزم به پای بندی به آن هستند.
وی می‌گوید: با توجه به شرایط موجود که مسلمانان در تیررس دشمنان قرار دارند حفظ مودت و وحدت میان آن‌ها بسیار حائز اهمیت است.
این روحانی تلاشگر بدون توجه به افکار و اعتقادات افراد، و با تکیه بر نقاط اشتراک مسلمانان همچون اهل قبله بودن، پذیرش قرآن و قبول داشتن رسول خدا به عنوان آخرین پیامبر، اقدام به ترویج وحدت در این منطقه کرده است.
او می‌گوید: اگر مسلمانان تمامی فرقه‌ها و مذاهب، با یکدیگر متحد باشند شکی نیست که هیچ دشمن و استکباری نمی‌تواند اهداف شوم خود را به سرانجام رساند.
این روحانی فعال خدمات مختلفی همچون تهیه و توزیع غذای گرم و بسته‌های معیشتی را به نیازمندان ارائه داده و در زمینه حل اختلافات میان مردم نیز پادرمیانی داشته است.
او هربار که اختلافی میان پیروان این دو مذهب درحال شکل گیری باشد ورود پیدا کرده و آتش اختلاف بین افراد را فرو می‌نشاند و شعله ور شدن چنین آتش‌هایی را به ضرر تمامی مسلمین می‌داند.
او خطاب به مسلمانان هر دو مذهب می‌گوید: ایجاد اختلاف سودی برای مسلمانان ندارد و فقط این کفار و دشمنان هستند که از آن سود خواهند برد.
یکی دیگر از اقدامات این روحانی دغدغه مند که با چند تن از روحانیون دیگر انجام داد آزادسازی یک زندانی بود که به جرم قتل دونفر حدود ۱۱ سال در زندان به سر می‌برد که آن‌ها با صحبت‌های مکرر و تلاش مداوم توانستند در بهار امسال از این دو خانواده مقتول رضایت بگیرند و این فرد را از بند زندان آزاد نمایند.