مهرواره در شهرستان نکا

مشکلات اقتصادی و به اوج رسیدن تحریم‌های ظالمانه دشمنان در چند سال اخیر، مردم را با مشکلات اقتصادی بسیاری مواجه کرد البته این شرایط خیلی از افراد را نیز پای کار کشاند تا گره ای از مشکلات مردم بگشایندحجت الاسلام صفری یکی از همین افراد است که برای کمک به معیشت مردم، اقدام به راه اندازی مشاغل خانگی کرد تا بدین وسیله آن‌ها را برای کسب درآمد یاری کرده باشد و کمی از بار مشکلاتشان بکاهد.
به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام زین العابدین صفری متولد سال۱۳۴۴ و اهل شهرستان نکا استان مازندران است که قریب به ۳۰ سال است که به انجام فعالیت‌های خیرخواهانه در روستاهای این شهرستان پرداخته و حالا به دلیل مشکلات اقتصادی مردم، در تلاش برای ایجاد مشاغل خانگی برای افراد است.
او در این راستا افراد را ترغیب به ایجاد مشاغل خانگی و بومی در فضای خانه‌هایشان کرد تا به‌وسیله آن بتوانند کسب درآمد کنند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، پرورش قارچ و طیور را در منازل افراد راه اندازی کرد و استقبال خوبی از این ایده او شد به طوریکه افراد بسیار دیگری درصدد انجام اینکار هستند.
او همچنین برای فروش تولیدات محلی آن‌ها اقدام به راه اندازی یک بازار هفتگی کرد تا محصولات افراد در آنجا عرضه و به فروش برسد.
این روحانی دغدغه مند همچنین با اجرای سیاست‌های تشویقی اقدام به جمع آوری ماهواره‌های افراد کرد و در عوض به آن‌ها دستگاه دیجیتال اهدا نمود که این اقدام او نیز مؤثر واقع شد و استقبال خوبی از آن به عمل آمد.
او در یک اقدام ارزشمند دیگر به ساخت یک مسجد با هزینه ای بالغ بر ۳میلیارد تومان پرداخت و یک سالن ورزشی نیز برای جوانان محله در زمین اهدایی یک خیر احداث نمود.
حجت الاسلام صفری انتقادهایی نیز از مسئولین به دلیل عدم همکاری لازم در اجرای برنامه ها داشت و گفت: اگر مسئولین سنگ اندازی نکنند در حوزه ایجاد اشتغال خانگی عملکرد بهتری خواهیم داشت.
او نسبت به گرانی خوراک دام و طیور نیز معترض بود و همین مسئله را موجب تعطیلی کار بسیاری از افرادی دانست که به پرورش طیور و یا کار دامداری مشغول بودند.
این روحانی فعال اعتبارات لازم جهت انجام فعالیت‌های خود را صرفا از طریق منابع مردمی و کمک‌های خیرین جذب می‌کند و از هیچ هزینه دولتی برای انجام کارهای خیر استفاده نکرده است.