نمونه موفق از همدلی و همکاری اهالی محل برای رفع مشکلات محله

امام محله اسلام آباد کنگاور با پیگیری‌ و تلاش خود دختر هشت ساله‌ای که به شش نوع ماده مخدر اعتیاد داشت، نجات داد.

به گزارش دبیرخانه مهرواره محله همدل؛ خانواده‌های آسیب‌پذیر اعم از کودکان کار، زنان بد سرپرست و بی‌سرپرست و خانواده‌های نیازمند، تحت پوشش گروه جهادی تبلیغی علی بن موسی‌الرضا قرار گرفته و به صورت ماهانه خدمات می‌گیرند.

این گروه جهادی یکی از بازوان اجرایی حجت‌الاسلام محمد جهانگیری، امام محله اسلام‌آباد کنگاور هستند که توانسته اند تا این لحظه تعداد ۳۲۵۰ بسته مواد غذایی، هر بسته مواد غذایی به ارزش ۴۰۰ هزار تومان برای خانواده‌های پرجمعیت و برای خانواده‌های کم‌جمعیت هر بسته به ارزش ۲۵۰ هزار تومان در مراحل مختلف تقدیم کنند.

۲۵۶ معتاد متجاهر شناسایی و به کمپ ترک اعتیاد معرفی شده اند. از این تعداد ۱۵۸ نفر از آقایان و ۳۶ نفر از بانوان موفق به ترک شده‌اند و برای آنان ایجاد اشتغال شده است یا برای اشتغال معرفی شده‌اند تا دوباره به اعتیاد کشیده نشوند.

در یک مورد عجیب و تأسف برانگیز، دختر ۸ ساله از سوی پدر و مادرش به ۶ نوع ماده مخدر اعتیاد پیدا کرده بود. برای ترک اعتیاد این دختر نزدیک به ۱۰ میلیون تومان هزینه شد تا خون بدنش کاملاً تصفیه شود؛ حتی برای پیشگیری از اعتیاد مجدد، این گروه جهادی، حضانت آن کودک را نیز برعهده گرفتند.