مهرواره در شهرستان نهبندان

خدمت به مردم برای برخی از افراد به قدری شیرین و دلچسب است که انجام کارهای انسان دوستانه به اولویت اصلی زندگیشان تبدیل می‌شود؛ آقای خسروی یکی از همین افراد است که پس از بازنشستگی خود، به انجام کارهای خیرخواهانه پرداخته و با راه اندازی یک صندوق قرض الحسنه، موفق به اعطای وام به ۵۲ نفر از نیازمندان شده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
غلامرضا خسروی متولد سال ۱۳۴۳ و منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل از نهبندان استان خراسان جنوبی است که قدم در مسیر انجام کارهای خیر نهاده و نمی‌تواند از کنار مشکلات مردم بی تفاوت عبور کند.
او به عنوان رئیس هیئت امنای یکی از مساجد این شهرستان، به دلیل مشکلاتی که در دریافت تسهیلات از بانک‌ها وجود داشت به اعطای وام قرض الحسنه کم بهره و سهل الوصول اقدام کرد تا بدین وسیله گره‌ای از مشکلات نیازمندان بگشاید.
این مرد دلسوز در سال ۱۳۹۷ با کمک هیئت امنای مسجد آل رسول(ص)، به راه اندازی صندوق قرض الحسنه‌ اقدام کرد و وام‌هایی تا سقف ۲میلیون تومان به افراد نیازمند اعطا کرد تا افراد بوسیله آن مشکلات جزئی خود را مرتفع نمایند.
آن‌ها تنها با استفاده از حق عضویت اندکی که از افراد دریافت می‌کردند، توانستند وام‌هایی را به نیازمندان اعطا کنند و تاکنون بالغ بر ۱۰۰نفر در این صندوق عضو می‌باشند.
اعضای هیئت مدیره این مسجد و در رأس آن‌ها آقای خسروی، تاکنون موفق به اعطای وام به ۵۲ نفر شده‌اند و یکسری اولویت‌هایی را برای دریافت وام تعیین کرده‌اند که راه اندازی مشاغل خانگی کوچک از جمله این اولویت‌ها می‌باشد.
یکی دیگر از اقدامات آن‌ها راه اندازی کارگاه تولید ماسک در بحران کرونا بوده که به عنوان اولین طرح در این شهرستان کلید خورد و بانوان محله در این کارگاه به صورت جهادی به تولید ماسک اقدام کردند و سپس این ماسک‌ها به صورت رایگان میان مردم توزیع شد.
همچنین در این ایام اعضای فعال این مسجد با تشکیل یک گروه ۲۰ نفره در سطح شهرستان به ضدعفونی معابر اقدام کردند.
از دیگر اقدامات این مرد فعال ساخت کتابخانه و خانه عالم بوده است که برای انجام این اقدامات موفق شدند ۳۵میلیون تومان کمک‌های مردمی جمع آوری کنند.
آقای خسروی علت خدمت رسانی خود به این محله و اهالی آن را اینگونه عنوان می‌کند: من در این منطقه بزرگ شده‌ام و به مرور زمان و با گسترش شهر این منطقه به یکی از مناطق کم برخوردار و کمتر توسعه یافته شهر تبدیل شد و من نمی‌توانستم نسبت به مشکلات این قسمت از شهر بی تفاوت باشم.