مهرواره در میناب

حضور برخی از افراد در مناطق محروم و دغدغه‌مندی بی حد و حصر آنان برای محرومان، تحولی عظیم را در آن مناطق ایجاد کرده و پشتیبانی از نیازمندان در چنین مناطقی، موجب برقراری عدالت اجتماعی، عدالت اقتصادی، عدالت آموزشی و بهبود وضعیت معیشتی مردمان آن منطقه شده است.
امام روستای فخرآباد میناب نیز سعی کرده به اهالی این منطقه خدمات متنوع و ارزنده‌ای را ارائه دهد که راه اندازی سه طرح نان نیکوکاری، بوتیک نیکوکاری و آژانس نیکوکاری از جمله اقدامات او در زمینه خدمت به نیازمندان این منطقه است.

به گزارش خبرنگار مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام مهدی محمودی فخرآباد متولد سال ۱۳۶۶ و امام روستای فخرآباد میناب از توابع استان هرمزگان است که در مسجد سیدالشهدا این روستا فعالیت دارد.
او در طی یکسال اخیر فعالیت خود در زمینه خدمت رسانی به نیازمندان را گسترش داده و به روستاهای همجوار نیز خدماتی را ارائه می‌دهد.
سه طرح نان نیکوکاری، بوتیک نیکوکاری و آژانس نیکوکاری از ابتکارات او در زمینه خدمت‌رسانی به نیازمندان است که در طرح اول از طریق خیرین و کمک‌های مردمی برای فقرای روستا، امکان تهیه نان رایگان به هر تعدادی که بخواهند با حفظ کرامتشان فراهم شده بود.
این روحانی پرتلاش همچنین در طرح بوتیک نیکوکاری به جمع آوری لباس نو، کفش و البسه دسته دو قابل استفاده افراد پرداخته و آن‌ها را به خشکشویی تحویل و پس از بسته‌بندی به دست نیازمندان می‌رساند، تلاش برای فراهم کردن لباس فرم مدرسه دانش آموزان بی‌بضاعت نیز یکی دیگر از اقدامات او در این طرح می‌باشد.
او طرح آژانس نیکوکاری را نیز از زمان شروع مهرواره محله همدل کلید زد و اکنون آن را توسعه داده و در این طرح قریب به ۳۷خودرو آماده خدمت رسانی به فقرا و اقشار کم درآمد می‌باشند و در صورت نیاز به ارائه خدمت به آن‌ها هریک که اعلام آمادگی کنند، انجام کار آن فرد موردنظر را به صورت رایگان عهده دار می‌شود.
حجت الاسلام محمودی افزون بر این اقدامات و در راستای کمک به دانش آموزان روستا با برگزاری کلاس‌های کمک‌آموزشی در مسجد به تقویت دانش آموزان ضعیف پرداخته تا برای امتحانات پایان سال خود آمادگی بیشتری داشته باشند، طرحی که با استقبال خوب خانواده‌های روستا مواجه شد.
او در خصوص علت روی آوردن به انجام کارهای خیر گفت: این روستا از مناطق محروم و کم برخوردار محسوب می‌شود و اهالی آن با مشکلات معیشتی بسیاری روبه رو هستند لذا سعی ما بر این است که با انجام اقداماتی بتوانیم گوشه‌ای از مشکلات آن‌ها را رفع کنیم.
این روحانی دغدغه‌مند از سال ۱۳۹۱ فعالیت تبلیغی خود را آغاز کرده و از همان ابتدا انجام فعالیت‌های جهادی، کارهای خیر، حل اختلافات خانوادگی، سرکشی از نیازمندان و تلاش برای رفع مشکلاتشان را در دستور کار خود داشته است.
او بنا دارد در آینده‌ای نزدیک مرکز خیریه ای را در روستا جهت جمع آوری کمک های مردمی و پشتیبانی از نیازمندان در زمینه‌های مختلف از جمله معیشت و درمان ایجاد کند و تشکیل صندوق خیریه‌ از دیگر اقداماتی است که تصمیم دارد در راستای حمایت از قشر کم درآمد روستا راه اندازی نماید.