مهرواره در شهرستان بافت

بانویی که با راه اندازی طرحی در مؤسسه قرآنی خود به تهیه جهیزیه برای زوج‌های بی بضاعت اقدام کرد دغدغه او نسبت به حمایت از تولیدات داخلی در تهیه اقلام جهیزیه نیز مثال زدنی است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
زهرا پور‌علیخانی اهل شهرستان بافت استان کرمان است که به عنوان مدیر عامل و مربی یکی از مؤسسات قرآنی این شهرستان به انجام فعالیت های خیرخواهانه مشغول است.

او با راه اندازی طرحی به نام “برکت رضوی” در مهر ماه سال ۹۹، اقدام به جمع آوری مبالغی در هشتم هر ماه از بانوان کرد که این مبالغ به حساب مؤسسه جهت خرید جهیزیه برای زوج‌های نیازمند واریز می‌شود.
این بانوی دغدغه‌مند توانسته با مبالغ جمع آوری شده تاکنون برای زوج‌های بسیاری چندین مورد از اقلام ضروری جهیزیه را تهیه نماید و جهت حمایت از کالای ایرانی تمامی اقلام خریداری شده توسط او برای نوعروسان، از تولیدات داخلی بوده‌اند تا هم از زوجین کم بضاعت و هم از تولیدکنندگان کشور حمایت کرده باشد.


خانم پور علیخانی همچنین نسبت به انجام کمک های مؤمنانه نیز اهتمام داشته که تهیه بسته های غذایی برای خانواده های بی بضاعت به همراه کتب مذهبی، تهیه پوشاک در ایام عید نوروز برای نیازمندان و تهیه لوازم التحریر برای دانش آموزان در آغاز سال تحصیلی از دیگر اقدامات او می باشد.
وی اکنون به دلیل تعطیلی مدارس به جای تهیه لوازم التحریر برای دانش آموزان نیازمند به خرید تبلت برای آن‌ها اقدام کرده است.
از دیگر فعالیت‌های مؤسسه راه اندازی کارگاه کوچک تولید ماسک و اشتغال‌زایی برای ۱۲ نفر از بانوان نیازمند و سرپرست خانوار بوده است.
این بانوی تلاشگر در سال ۹۵ موفق به اخذ مجوز از سازمان تبلیغات برای مؤسسه قرآنی خود می‌شود مؤسسه ای که مکان آن را همسر یکی از شهدای شهرستان، وقف انجام امور قرآنی ‌کرده است.


این مؤسسه سال‌هاست که در امور تخصصی قرآن ازجمله حفظ و تلاوت قرآن فعالیت دارد و تاکنون ۲۰حافظ کل قرآن کریم در آن تربیت شده اند.
اکنون به گفته خانم پورعلیخانی کلاس های روخوانی، روانخوانی، تجوید، مفاهیم، دوره تربیت معلم و دوره های سبک زندگی اسلامی ویژه بانوان در این مؤسسه برگزار می‌شود.
همچنین در این مؤسسه قرآنی مراسمات مذهبی در مناسبت های مختلف و محافل انس با قرآن نیز برگزار می‌گردد و نوجوانان تربیت شده این مؤسسه با شرکت در مسابقه قرآنی مُدهامَتان موفق به کسب رتبه کشوری شدند.