مهرواره در شهرستان طبس


گاهی چشیدن سختی و عبور از مسیر پر پیچ و خم زندگی، منجر به تصمیمات بزرگ یک انسان و درک خوب او از حال و روز هم‌نوعان می‌شود و انسان را در مسیر خدمت خالصانه به خلق که از والاترین مظاهر عبادت است، قرار می‌دهد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام محمدرضا الهی متولد سال ۱۳۶۸ و اهل شهرستان طبس استان خراسان جنوبی است که در این شهرستان و روستاهای حومه آن فعالیت‌های گسترده‌ای دارد و به شیوه های گوناگونی سعی دارد که به مردم خدمت‌رسانی نماید.
او که به گفته خودش زندگی نسبتا سختی را تجربه کرده وجود آن دشواری‌ها را از الطاف خداوند می‌داند که موجب شده اکنون بتواند درک بهتری از درد مردم داشته باشد؛ اما مرور آن دوران سخت برایش تداعی کننده خاطرات تلخی است که بازگو کردنش همچنان بغضی را بر گلوی او می‌نشاند و رغبت چندانی به بیان آن تلخی‌ها ندارد.
تلخی هایی که منجر به یک تصمیم بزرگ و منتهی به قرار گرفتن در یک مسیر درست می‌شود که خدمت رسانی به مردم است.
او از زمان طلبگی به صورت جزئی به انجام کارهای خیرخواهانه اقدام می‌کند؛ اما به دلیل وقوع اتفاقی فعالیت خود در این زمینه را گسترش می‌دهد که در خصوص این اتفاق می‌گوید: روزی به یک فردی غذای نذری امام حسین(ع) دادم و بعد از مدتی او که از مصرف کنندگان مواد صنعتی بود با من تماس گرفت و گفت که قصد ترک اعتیادش را دارد و من بسیار از این اتفاق خرسند شدم و قول دادم که او را در این مسیر یاری کنم.
کمک‌های حجت الاسلام الهی به این فرد و خانواده‌اش موجب می‌شود که او اعتیاد خود را ترک و به آغوش خانواده بازگردد.
این خدمت و اقدام موفقیت آمیز، به حدی برای او شیرین است که تصمیم می‌گیرد از افراد بیشتری دستگیری کند و در این راستا با مراجعه به منزل افرادی که گرفتار اعتیاد بودند و با صحبت‌های خود سعی می‌کند آن‌ها را برای ترک اعتیادشان متقاعد کند.
او با این اقدام خود توانست در مدت زمان کوتاهی ۳۰ نفر را از دام اعتیاد نجات دهد و به زندگی بازگرداند ‌که یکی از این افراد که موفق به ترک اعتیاد شد فروشنده مواد مخدر صنعتی بوده است.
اکنون به دلیل فعالیت گسترده و موفقیت آمیز این روحانی دغدغه مند در زمینه ترک اعتیاد، مدیریت تنها کمپ ترک اعتیاد شهرستان به او واگذار شده است.
او حدود ۶ سال است که به صورت جدی در زمینه خدمت‌رسانی به مردم فعالیت دارد و اکنون
مرکز نیکوکاری امام حسن مجتبی(ع) را تأسیس نموده که این مرکز در زمینه تأمین جهیزیه، کمک هزینه تحصیل و درمان و کمک‌های معیشتی به نیازمندان فعالیت دارند.
این شرکت کننده در نخستین مهرواره محله همدل،
برای تأمین منابع مالی لازم جهت انجام کارهای فرهنگی و اجتماعی این موسسه، اقدام به تأسیس ۳ مغازه تهیه غذا، عطاری و لبنیاتی کرده که سود حاصل از این مغازه‌ها صرف انجام کارهای نیکوکارانه می‌شود و علاوه بر این موجب اشتغالزایی برای ۷ نفر شده است.
این روحانی فعال همچنین به برگزاری یک نمایش میدانی عظیم با موضوع زندگی نامه حضرت امیرالمومنین(ع) و حضرت زهرا(س) اقدام کرده است که حدود ۱۰ هزار نفر از این نمایش دیدن کردند و در شبکه استانی خراسان جنوبی نیز پخش شد.
او افزون بر این به صورت تخصصی در زمینه کودک و نوجوان در مدارس مختلف شهرستان فعالیت دارد و کارهای فرهنگی مختلفی اعم از ساخت کلیپ، تئاتر، مجری گری و پرده خوانی را برای این قشر انجام می‌دهد که اینکار او نیز مورد استقبال نهادهای مختلف شهرستان قرار گرفته و موجب شده که در سطح کشور نیز حائز رتبه برتر شود.