مهرواره در شهرستان قروه

بانوی دغدغه‌مندی که با ایجاد ۳ کارگاه تولیدی توانسته برای حدود ۳۰۰ نفر از بانوان یکی از مناطق محروم اشتغال ایجاد نماید.

به گزارش مهرواره محله همدل، فاطمه ترکمان متولد سال ۱۳۷۲ و اهل استان همدان است که اکنون به دلیل اشتغال همسرش به کار تبلیغ در شهرستان قروه استان کردستان ساکن است.
او فعالیت گسترده ای جهت اشتغالزایی برای بانوان این منطقه در زمینه سفالگری، نقاشی و مینا کاری داشته بطوریکه توانسته با ایجاد سه کارگاه تولیدی برای حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰نفر از بانوان اشتغال ایجاد کند.
او در این راستا می‌گوید: شهرستان محل زندگی ما منطقه‌ای محروم است و اشتغال در آن بسیار اندک است به همین دلیل و با توجه به مشکلات معیشتی خانواده‌ها تصمیم گرفتم مسیری برای کسب درآمد آن‌ها ایجاد کنم.
این بانوی تلاشگر علاوه بر این در منطقه تبلیغی همسرش، کلاس‌های قرآن و احکام نیز برگزار می‌کند و با پایگاه بسیج محله نیز همکاری و مشارکت دارد.
او اکنون تصمیم دارد که کارگاه‌های خود را گسترش دهد؛ تا زمینه اشتغال تعداد بیشتری از افراد را فراهم کند و حتی درصدد ایجاد اشتغال برای آقایان منطقه است.
خانم ترکمان از سال ۹۶ فعالیت خود را آغاز کرده و با درنظر گرفتن یک مکان و تهیه ابزارهای لازم این ۳ کارگاه تولیدی را در این منطقه راه اندازی کرده و بدین وسیله موجب کسب درآمد تعدادی از بانوان شده است.