مهرواره در سربیشه

روحانی تلاشگری که در زمینه تسهیل ازدواج جوانان اقدامات ارزنده‌ای را انجام داده و با تشویق زوجین به فرزندآوری و حمایت از آن‌ها، زمینه متولد شدن کودکان بسیاری را فراهم کرده است؛ او همچنین برای ۵۰ کودکی که در یکسال اخیر از این زوجین متولد شده‌اند، جشن تولد جمعی برگزار کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام حسن صفری متولد سال ۱۳۵۸ و اهل شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی و رئیس اداره سازمان تبلیغات اسلامی این شهرستان است و از جمله افرادی است که به انجام کارهای خیرخواهانه بویژه در زمینه تسهیل ازدواج جوانان همت گماشته و فعالیت‌های چشمگیری را در این زمینه انجام داده است.
او از سال ۱۳۸۵ به عنوان کارمند در سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت داشته و از همان زمان انجام کارهای خیر را در دستور کار خود قرار داده است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، با انجام تحقیقات و بررسی‌های لازم درمی‌یابد که مهمترین اقدامی که باید در منطقه انجام شود کمک به ازدواج جوانان است و به همین دلیل شعبه‌ای از خیریه حضرت زهرا(س) را در این شهرستان راه اندازی کرد، خیریه‌ای که شعبه‌ اصلی آن در تهران می‌باشد.
او می‌گوید: در یکی از مناطقی که فعالیت داشتم دختران به دلیل فقر اقتصادی و شرایط مالی ضعیف خانواده‌ها مجبور می‌شدند همسر دوم و سوم افرادی شوند که شرایط مالی مناسبی داشتند تا آن‌ها و خانواده‌هایشان را از فقر نجات دهد به همین دلیل تصمیم گرفتم برای جلوگیری از این اتفاق، مقدمات ازدواج جوانان را فراهم کنم.
حجت الاسلام صفری در این راستا مجمع خیرین ازدواج را راه‌ اندازی می‌کند و در گام اول حدود ۳۰ جهیزیه برای زوجین کم برخوردار مهیا می‌کند که بخشی از هزینه آن را خیریه و بخش اندکی را نیز خود مزدوجین متقبل می‌شوند و جشن ازدواج نیز برای آن‌ها برگزار می‌کند.
او می‌گوید: فقر در برخی از خانواده‌ها به حدی شدید بود که گاهی عروس خانم حتی یک چادر سفید برای استفاده در مراسم را نداشت و حتی در مواردی به دلیل همین فقر دوره عقد زوج‌های جوان طولانی شده بود.
او در کنار این کار تصمیم گرفت موارد مهم دیگری همچون اشتغال را نیز پیگیری کند و علاوه بر این پیگیر نیازهای اجتماعی روز همچون فرزندآوری زوجین نیز شد و سعی در تشویق و رفع موانع فرزندآوری آنان کرد.


او قبل از ماه مبارک رمضان امسال نیزجشن ازدواج برای ۱۵ زوج را با همکاری امام جمعه شهرستان برگزار نمود و یک سفر مشهد نیز به عنوان ماه عسل برای آن‌ها برنامه‌ریزی کرد.
این روحانی تلاشگر چندماه قبل برای تعدادی از این زوجین که حالا صاحب فرزند شده بودند، جشن تولد فرزندانشان را به صورت جمعی برگزار کرد که حدود ۷۰ درصد آن‌ها معادل ۵۰ زوج، در یکسال اخیر صاحب فرزند شده بودند.
حجت الاسلام صفری چندین مسجد را زیرمجموعه خیریه خود دارد و در هر مسجدی پایگاهی برای شناسایی و ثبت نام نیازمندان راه اندازی کرده است.
تهیه بسته‌های معیشتی برای مستضعفان و کمک به درآمد زوجین جوان روستاهای محروم که به دلیل شرایط نامناسب روستا نمی‌توانند درآمد خوبی داشته باشند از دیگر اقدامات او می‌باشد.
او یک گروه جهادی به نام “ثامن الائمه” را نیز در کنار اینکار تشکیل داده و در چند مسجد مرزی و چند مسجد شهرستان سربیشه فعالیت دارند و در ماه مبارک رمضان امسال حدود ۲۵۰ سبد غذایی، ۵۰ کیسه آرد و چندهزارقرص نان تهیه و در روستاهای محروم مرزی توزیع نمودند.
همچنین اعضای این گروه جهادی به ساخت و ساز منازل مسکونی برای نیازمندان، ساخت حوضچه ذخیره آب در روستاها و تکمیل مساجد نیمه کاره نیز می‌پردازند.
این روحانی دلسوز عمده منابع لازم برای فعالیت‌های خیریه را از طریق خیرین و مشارکت‌های مردم فراهم می‌کند و در هر فعالیت ۲۵ درصد هزینه‌ها را شعبه اصلی خیریه در تهران می‌پردازد و در تهیه جهیزیه بخش اندکی از هزینه‌ها نیز از خود زوجین دریافت می‌شود.
حاج آقا صفری می‌گوید: با وجود اینکه مسئولیت اداری دارم به هیچ وجه کارها را به اسم اداره انجام نمی‌دهم
کارها کاملا مردمی است و گزارش اقدامات دقیق ارائه می‌شود و وقتی مردم دغدغه‌مندی ما و میزان فعالیت‌ها را می‌بینند با ما همکاری می‌کنند.
او مدتی به عنوان نماینده آستان قدس رضوی نیز در زمینه تأمین جهیزیه برای نیازمندان فعالیت داشته و در همین مدت برای تعداد قابل توجهی از زوجین جهیزیه فراهم کرده است.