مهرواره در شهرستان هشترود

کسب و کارهای خانگی یکی از راهکارهای ساده برای ایجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان هستند حجت الاسلام حیدرپور نیز با همین راهکار ساده توانسته در زمینه پرورش زنبور و تولید عسل برای حدود ۳۰۰جوان اشتغال ایجاد کند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام حسن حیدر پور متولد سال ۱۳۵۶ و اهل شهرستان هشترود استان آذربایجان شرقی است که حدود ۱۶سال است به عنوان روحانی طرح هجرت در روستاهای مختلف فعالیت دارد.
او به‌واسطه اشتغال پدر و برادرانش به شغل زنبورداری و تولید عسل، تجربه خوبی کسب کرده و از توانایی بالایی در این زمینه برخوردار است به همین دلیل در سال ۱۳۸۰ در کنار تبلیغ به انجام اینکار نیز می‌پردازد تا بوسیله آن‌ها درآمدزایی کند.


یکی از جوانان تحصیل‌کرده روستای حوزه فعالیت او که به عنوان کارگر در مکان‌های مختلف مشغول به کار بود، در طی حادثه‌ای از کار افتاده می‌شود و با این اتفاق توان انجام کارهای سنگین را از دست می‌دهد اما این روحانی دلسوز تعدادی از زنبورهای خود را در اختیار او قرار می‌دهد تا از طریق اینکار نسبتا ساده بتواند کسب درآمد کند.
حجت الاسلام حیدر پور حدود ۱۶ سال است که به هر جوانی که جویای کار است و یا سرمایه لازم جهت راه اندازی کسب وکاری را ندارد تعدادی از زنبورهای خود را تحویل می‌دهد تا به اینکار مشغول و از آن ارتزاق کنند که از این طریق تاکنون توانسته برای قریب به ۳۰۰ جوان کار آفرینی کند.
او در مسجد و بعد از نماز جماعت زمانی را جهت پاسخگویی به سؤالات افراد پیرامون مسئله زنبورداری اختصاص می‌دهد و اینکار او تا حدودی موجب رونق‌بخشی به مسجد و استقبال بیشتر جوانان از نماز جماعت شده است.
این روحانی فعال نسبت به انجام فعالیت‌های فرهنگی نیز دغدغه بسیاری دارد و اولین وظیفه خود به عنوان یک روحانی را توجه به مسائل فرهنگی می‌داند.
او در این راستا به برگزاری مسابقات فرهنگی، راه اندازی خانه‌های قرآنی و برگزاری مراسم‌های مختلف در مناسبت‌های مذهبی اقدام کرده است .
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، اکنون به عنوان مبلغ آزاد در روستاهای مختلف فعالیت دارد اما عمده فعالیتش در مسجد حضرت ابوالفضل روستای علی آباد است روستایی که دارای ۸۰۰ خانوار و حدود ۳ هزار نفرجمعیت است.
او در سرکشی به روستاهای مختلف جهت انجام تبلیغ، درصدد حل مشکلات افراد نیز می‌باشد و توانسته حدود ۳۰نفر از افراد مستحق را تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی قرار دهد تا توسط این نهادها حمایت شوند.