مهرواره در شهرستان فردوس

شیوع بیماری کرونا اگرچه زنگ خطری برای سلامتی افراد بود، برای برخی اما تلنگری جهت خدمت رسانی بیشتر به هم‌نوعان و نقش آفرینی در میدان بوده است؛ حجت الاسلام زال یکی از همین افراد است که با دغدغه‌مندی خود، خدمات ارزنده‌ای را در این ایام به مردم ارائه کرده است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام روح الله زال متولد سال ۱۳۵۷ و اهل شهرستان فردوس استان خراسان جنوبی است که در زمان شیوع کرونا با تشکیل یک گروه جهادی، فعالیت‌های گسترده‌ای را در زمینه کمک به کادر درمان و انجام کارهای جهادی در بیمارستان‌ها داشته است.
او در شهرستان فردوس، اسلامیه، باغستان و روستاهای این مناطق فعالیت دارد و کارهای فرهنگی و اجتماعی مختلفی را در این مناطق انجام داده است.
این شرکت کننده در مهرواره محله همدل، از زمان شیوع کرونا با تشکیل یک تیم ۱۰۰ نفره از نیروهای مردمی، اقدام به آموزش این افراد برای انجام کارهای خدماتی بیمارستان‌ها و کمک به کادر درمان نمود و در ادامه تعدادی از دانشجویان پرستاری نیز با پیوستن به این گروه به فعالیت جهادی در بیمارستان‌ها پرداختند.
حجت الاسلام زال مسئولیت این گروه جهادی را عهده دار است و اعضای این گروه جهادی اکنون به دلیل مراجعات زیاد مردم و برحسب نیاز شهرستان در زمینه واکسیناسیون فعالیت دارند.
او به ایجاد یک مجموعه فرهنگی نیز پرداخته است که در آن به انجام کارهای مختلفی همچون فعالیت‌های قرآنی می‌پردازند و بالغ بر یک هزار نفر در این مجموعه به حفظ قرآن مشغول هستند.
این مرد تلاشگر همچنین با جمع آوری کمک‌های مردمی و شناسایی نیازمندان به کمک‌رسانی به آن‌ها می‌پردازد.
ذبح گوسفند و توزیع گوشت آن میان خانواده‌های نیازمند، کمک نقدی به آسیب دیدگان از کرونا و اشتغال‌زایی در زمینه گلاب‌گیری برای افراد جویای کار از جمله اقدامات او می‌باشد.
یکی دیگر از فعالیت‌های این روحانی دغدغه‌مند، بازسازی یک مؤسسه قرآنی فرسوده است که اکنون این مؤسسه به بزرگترین مجموعه فرهنگی و قرآنی منطقه تبدیل شده است و فعالیت‌های مختلفی در زمینه فرهنگی و قرآنی در آن دنبال می‌شود.