مهرواره در فراهان

برخی برای دستگیری از محرومان و کمک به هم‌نوعان سر از پا نمی‌شناسند و به محض مواجه شدن با اقشار آسیب پذیر، در راستای رفع مشکلات پیش روی آن‌ها می‌کوشند تا بخشی از نیازهای آنان را مرتفع سازند.
آقای فراهانی و همسرش سال‌هاست که برای رضای خدا در این مسیر ارزشمند گام برمی‌دارند و بسیاری از اتفاقات خوشایند زندگی خود را مرهون انجام کارهای خیر خود می‌دانند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حسین تبرته فراهانی متولد سال ۱۳۵۰ و اهل شهرستان فراهان استان مرکزی و یکی از منتخبین مهرواره محله همدل است که در روستای تبرته این شهرستان ساکن و مشغول انجام فعالیت‌های نیکوکارانه است.
او از سال ۱۳۷۹ به انجام اقدامات خیرخواهانه اقدام کرده و مدتی به عنوان دهیار در این روستا فعالیت داشته و در دو دوره در شورای روستا نیز حضور داشته و اکنون مسئول پایگاه بسیج، مسئول یکی از هیئات مذهبی و عضو هیئت امنای مسجد ابوالفضل(ع) روستا می‌باشد.


این مرد تلاشگر در یکسال اخیر و بعد از اتمام نخستین دوره مهرواره محله همدل، در راستای تسهیل ازدواج جوانان اقدام به تهیه ۳ سری جهیزیه برای زوجین کم برخوردار کرده است.
وی همچنین در همین مدت کوتاه اقدام به پرداخت قبوض آب، برق و گاز ۲۰ خانواده کم درآمد کرده است و در راستای عمل به فرامین رهبری مبنی بر مواسات و انجام کمک مؤمنانه، ۴۵۰ بسته معیشتی تهیه و میان محرومان و مستضعفان توزیع کرده است.
آقای فراهانی در زمینه اجرای طرح محسنین و ایتام نیز فعالیت‌های چشمگیری در این منطقه داشته است.
او با هدف رضای خدا و به کمک مردم، کانون مسجد، سپاه و کمیته امداد اقدامات خود را پیش می‌برد و در این میان بیشترین منابع لازم را از طریق کمک های مردمی تأمین می‌کند.
انجام فعالیت‌های مذهبی، تعمیر منازل مسکونی نیازمندان و معرفی جوانان جویای کار به دستگاه‌های ذی ربط از دیگر اقداماتی است که در کارنامه او ثبت شده است.

این مرد دغدغه مند همچنین به توزیع لباس، آجیل، کفش و پول نقد، پخت و توزیع ۵ هزار پرس غذای گرم، پرداخت ویزیت و دارو بیماران نیازمند، غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا در مناسبت های مختلف و کاشت یک‌هزار و سیصد اصله نهال بادام و سنجد در امامزاده روستا پرداخته است.
او با کمک همسرش به انجام کارهای خیر می‌پردازد و معتقد است انجام هر کار خیری در روند زندگی انسان تاثیرگذار است و در این خصوص می‌گوید: کمک به هم‌نوعان علاوه بر لذتی که به ما منتقل کرده، چه به لحاظ مادی و چه به لحاظ معنوی اثراث بسیار خوبی را در زندگی‌مان داشته است.