مهرواره در شهرستان جرقویه

حجت الاسلام کوهگرد عدم اشتغال و عدم تمایل جوانان به ازدواج را دو معضل بزرگ منطقه خود معرفی‌ می‌کند و برای رفع این مشکلات به اشتغا‌لزایی برای جوانان و دستگیری از زوجین بی‌بضاعت پرداخته تا بدین وسیله از آسیب‌های اجتماعی ناشی از این معضلات جلوگیری کرده باشد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام خلیل کوهگرد متولد سال ۱۳۵۵ و امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی (ع) شهرستان جرقویه استان اصفهان است که در زمینه اشتغال و ازدواج جوانان گام‌های ارزشمندی برداشته است.
او با آسیب‌شناسی در منطقه‌ی محروم این شهرستان، بیکاری و عدم تمایل جوانان به ازدواج را به عنوان عمده‌ترین مشکل خانواده‌های این منطقه شناسایی می‌کند و برای حل این مشکلات اقدامات مختلفی را انجام می‌دهد.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل،
به اشتغالزایی برای جوانان‌ و تهیه جهیزیه برای زوجین کم برخوردار اقدام می‌کند و موفق به ایجاد اشتغال برای بسیاری از جوانان می‌شود.
وی همچنین در سال گذشته بالغ بر ۵۰ سری جهیزیه کامل به خانواده‌های بی سرپرست، نیازمندان و افرادی که مدتی طولانی در دوران عقد به سر می‌بردند و توان خرید جهیزیه و شروع زندگی مشترک را نداشتند، اعطا نمود.
این روحانی تلاشگر با پیگیری‌های خود توانست وام ۴ درصد از ارگان های مختلف همچون فرمانداری و کمیته امداد برای اشتغال جوانان دریافت کند و بدین وسیله اشتغال‌های خانگی مختلفی از قبیل پرورش قارچ، پرورش ماهی و دامداری را برای آنان ایجاد نمود.
وی علاوه بر این مقداری وام بلاعوض از طریق خیرین برای این افراد فراهم کرد تا بوسیله آن از جوانان و اشتغال‌هایشان حمایت کند.
این روحانی فعال جهت دریافت مجوز نیز این افراد را یاری نموده است تا بسترهای لازم برای کارآفرینی آن‌ها را فراهم کرده باشد.
حجت الاسلام کوهگرد حدود ۱۰ سال است که به انجام کارهای خیرخواهانه اقدام کرده اما در ۵ سال اخیر به صورت جدی‌تر در این زمینه فعالیت داشته‌ است.
او معتقد است کمک های موردی، درمانی فصلی و کوتاه مدت برای افراد است و بجای آن باید ماهیگیری را به افراد آموخت.
او اکنون به جوانانی که برای آن‌ها اشتغال نموده است سرکشی می‌کند و سعی می‌کند موانع و مشکلات آن‌ها را برطرف نماید.
حجت الاسلام کوهگرد امسال و با افزایش قیمت نهاده‌های دامی و برای جلوگیری از متضرر شدن افرادی که به دامداری مشغول بودند، ۱۰۰میلیون وام بلاعوض فراهم نمود و آن را میان آن‌ها تقسیم کرد و برای خرید نهاده های دامی با نرخ دولتی نیز پیگیری لازم را انجام داد و توانست در این زمینه نیز دامداران را یاری نماید.
این روحانی دغدغه‌مند با بیان اینکه عمده دلایل فروپاشی خانواده‌ها و عدم تمایل جوانان به ازدواج، بیکاری و عدم اشتغال است، گفت: یکی از معضلات مهم ما مسائل اقتصادی و عدم اشتغال است و به همین دلیل در زمینه اشتغال‌زایی فعالیت کردیم تا بتوانیم آسیب‌های اجتماعی ناشی از این عوامل را کاهش دهیم.
وی افزود: جوانان ما توانایی انجام کار را دارند؛ اما باید بسترهای لازم برای آنان فراهم شود و ما سعی کردیم این بستر را برای آنان فراهم کرده و در حد توان حمایتشان کنیم.