مهرواره در شهرستان باخرز

زوج دغدغه‌مندی که با هدف محرومیت زدایی و کمک‌رسانی به نیازمندان، زندگی در روستاهای محروم با امکانات کم را به شهرنشینی ترجیح داده‌اند و با قدرت به خدمت رسانی در مناطق کم برخوردار پرداخته‌اند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام هادی کارگر متولد سال ۱۳۵۷ و امام روستای آویان شهرستان باخرز استان خراسان رضوی است.
روستایی که دارای حدود یک هزار و ۲۰۰نفر جمعیت متشکل از شیعه و سنی است و قریب به ۲۰خانوار آن اهل تسنن هستند.
او بالغ بر ۴ سال است که در این روستا فعالیت دارد و نسبت به معضل و موانع پیش‌روی ازدواج جوانان و سختگیری‌های بیش از حد در آن، احساس دغدغه کرده و با تشکیل کارگروهی متشکل از بزرگان و معتمدین روستا اقدام به رفع این معضل و تشریفات بیش از حد در مراسمات ازدواج کرده و سعی در کاهش هزینه‌های اضافی ازدواج داشته است.
این شرکت کننده در مهرواره محله همدل، در زمینه اشتغالزایی نیز تلاش‌های قابل توجهی داشته و با کمک فنی و حرفه‌ای اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی کرده و با کمک بنیاد برکت توانسته وام اشتغالزایی به افراد اعطا نماید.
اکنون با همت او شغل‌هایی همچون گلخانه، گاوداری و کارهای کشاورزی در سطح روستا شکل گرفته است و افرادی در این مشاغل مشغول به فعالیت شده‌اند.
او همچنین به همت یکی از خیربن روستا به راه اندازی یک کارخانه خوراک دام اقدام نموده و افراد جویای کار در این روستا و روستاهای مجاور به عنوان نیروی این کارخانه به کارگیری شده‌اند.
حجت الاسلام کارگر از سال ۱۳۸۵ و همزمان با شروع کار تبلیغ خود به انجام کارهای خیرخواهانه پرداخته و از سال ۱۳۹۶ در مسجد امام حسین(ع) این روستا فعالیت خود را آغاز نموده است.
ساخت و تجهیز مسجد، تعمیر خانه محرومین اشتغالزایی برای نیازمندان، کمک به دانش آموزان بی‌بضاعت و انجام کارهای مذهبی و فرهنگی از دیگر اقدامات این روحانی دغدغه‌مند در طی سال‌های فعالیتش می‌باشد.
همسر این روحانی پرتلاش نیز به عنوان یک شریکه الامام فعال همراهی خوبی در مسیر خدمت رسانی به نیازمندان دارد که حجت الاسلام کارگر قدردان زحمات و همراهی خوب همسرش است و می‌گوید: همینکه همسرم از خواسته و آرزوهای خودش گذشته و زندگی در روستاهای محروم با کمترین امکانات را پذیرفته بزرگترین کمک او به من محسوب می‌شود.
وی با اشاره به تلاش‌های همسرش در این روستا افزود: همسرم به امور بانوان روستا رسیدگی می‌کند و هماهنگی جلسات خواهران و فعال نمودن هیئت و پایگاه خواهران و پیگیری کارهای خیرخواهانه در بخش بانوان را برعهده دارد و نسبت به روستا و مشکلات مردم دغدغه‌مند است و برای رفع آن‌ها پا به پای من در تلاش است.