مهرواره در شاهین شهر

خانم زنگنه از بانوان جوان و دغدغه مندی است که سعی دارد با ترویج مهربانی در جامعه، فاصله ایجاد شده میان اقشار مذهبی با دیگر افراد را برطرف کند او با اینکار خود موجب ترغیب افراد به حجاب شده و توانسته دیدگاه بسیاری از افراد را نسبت به اقشار مذهبی تغییر دهد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
مهری زنگنه متولد سال ۱۳۶۹ و اهل شهرستان شاهین شهر استان اصفهان است که از سال ۱۳۹۶ در قالب گروه فرهنگی میثاق به انجام فعالیت‌های فرهنگی در سطح شهرستان خود اقدام کرده است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، سعی کرده برنامه‌هایی را تدارک ببیند که همه اقشار را در برگیرد و بتواند تأثیرگذاری مثبتی در همگان داشته باشد.
این بانوی تلاشگر در مناسبت‌های دینی بویژه در اعیاد ائمه(س)، متناسب با توانایی‌های مالی گروه به تهیه هدایای فرهنگی اقدام می‌کند و آن را با ایجاد غرفه در سطح شهر میان مردم توزیع می‌کند.
او به همرده دوستان خود تاکنون هدایایی همچون گل، نگین انگشتری دُر نجف، تسبیح و آویز ماشین را فراهم و میان مردم توزیع کرده اند.
آن‌ها هزینه و منابع انجام این فعالیت‌ها را صرفا از طریق کمک‌های مردمی و بدون حمایت هیچ ارگان و نهادی تأمین می‌کنند.
یکی از اهداف خانم زنگنه از انجام اینکار، یادآوری روز اعیاد اهل بیت(س) به مردم است و حتی در برنامه‌های خود از حضور کارشناسان مذهبی نیز استفاده می‌کند تا در مواردی که برای مردم شبهه ایجاد می‌شود به رفع شبهات آن‌ها بپردازند.
او در ایام کرونا به‌دلیل شرایط خاصی که بوجود آمد در کنار کار فرهنگی فعالیت هایی را در زمینه کمک به معیشت مردم نیز انجام داد اما اصل فعالیت او و دوستانش منحصر به انجام کارهای فرهنگی، با هدف ایجاد تلنگر در افراد است.


این بانوی فعال در ایام کرونا در چندین نوبت توانست بسته‌های معیشتی تهیه و میان نیازمندان توزیع کند.
او علاوه بر این به تهیه غذای گرم نیز اقدام و آن را میان خانواده های کم برخوردار توزیع نموده است.

توزیع نان صلواتی میان نیازمندان، دیدار با مادران شهدا در روز ولادت حضرت زهرا(س)، تقدیم کارت هدیه به نیازمندان، برگزاری جشن یلدا برای کودکان بهزیستی، تقدیم هدیه به کودکان خادمین مواکب در پیاده روی اربعین ۹۸ از جمله اقدامات گروه فرهنگی میثاق در راستای ترویج مهربانی بوده است.
این بانوی دغدغه مند، شهرستان شاهین شهر را شهر جوانی معرفی می‌کند که به دلیل مهاجر پذیری و حضور افراد از ادیان و اقشار مختلف در آن، نیازمند انجام چنین کارهای فرهنگی از سوی قشر مذهبی می‌باشد.
او اینکارها را باهدف ترویج مهربانی انجام می‌دهد تا قشر مذهبی، قشری دغدغه مند جلوه داده شوند و تلاش می‌کند سایر افراد مذهبی را پای کار آورد تا در جامعه و بین مردم حضور پررنگ تری داشته باشند.
این بانوی فعال، در ابتدا انجام فعالیت های فرهنگی خود را از مسجد شروع کرد اما تصمیم می‌گیرد این فعالیت خود را محدود به یک مسجد و محله نکند و با هدف تأثیر گذاری به روی افرادی که نیاز به یک تلنگر دارند به انجام چنین کاری در سطح شهر اقدام کرد.
او با شیوه‌ای که اکنون پیش گرفته موجب تغییر رویه دختران بسیاری شده و بعضی را حتی تا چادری شدن پیش برده است.
این شرکت کننده در نخستین مهرواره محله همدل، در نیمه شعبان سال گذشته با برپایی ۱۲ غرفه در خیابان، توانست ۵ شب متوالی به مناسبت میلاد امام زمان(عج) برنامه برگزار کند و در این برنامه از حضور مشاوران مذهبی نیز برای رفع شبهه افراد بهره گرفت که برنامه او با استقبال بسیار خوبی مواجه شد.
وی انجام این اقدامات را لازمه این شهرستان می‌داند و می‌گوید: این برنامه ها باعث می‌شود که مردم با افراد مذهبی و روحانیون احساس راحتی کنند و تصوراتشان در مورد افراد مذهبی تغییر کند و دوری هایشان از این قشر به نزدیکی منجر شود.