مهرواره در ارومیه

حاج آقا حسین زاده با جلب اعتماد مردم و اقناع آن‌ها به جمع آوری مبلغی جهت انجام لایروبی نهر روستا اقدام‌ می‌کند تا ضمن حل مشکلات اهالی روستا از حفر چاه‌های غیر مجاز که آسیب زننده به محیط زیست است جلوگیری کند.

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام ناصر حسین زاده در سال ۱۳۶۵ و در شهرستان خوی متولد می‌شود اما اکنون در روستای چنقرالوی‌یکان شهرستان ارومیه مشغول به خدمت رسانی و انجام کارهای خیر شده است.
روستایی که بالغ بر ۲ هزارنفر جمعیت دارد که حدود ۳۰ خانوار آن تحت پوشش مرکز نیکوکاری روستا قرار دارند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، با پیگیری های خود موجب می‌شود نهر روستا را که حدود ۱۲ سال از آخرین لایروبی آن گذشته بود و به دلیل اختلافاتی که بر سر آن پیش آمده بود و مردم اعتماد عمومی خود را از دست داده بودند با رایزنی‌های متوالی با اهالی روستا و صحبت با ریش سفیدان به لایروبی آن اقدام می‌کند تا یکی از مشکلات حیاتی روستا که برخی از اهالی بویژه بانوان سرپرست خانوار را برای تأمین آب دچار مشکل کرده بود حل و فصل شود.
او موفق می‌شود ظرف مدت زمان کوتاهی حدود ۱۸ میلیون تومان از اهالی جمع آوری کند و با کمک گزفتن از اداره آبیاری، طی دوماه لایروبی آن انجام می‌شود.
حالا لایروبی به طور کامل انجام شده است و دیگر نیازی به حفر چاه‌های غیر مجاز نیست چاه‌هایی که می‌تواند آسیب زننده به محیط زیست ‌باشند.
به پیشنهاد این روحانی دغدغه مند، همچنین یک مرکز نیکوکاری در روستا ایجاد می‌شود که اهالی روستا آن را مدیریت می‌کنند تا خانواده های نیازمند تحت پوشش قرار گیرند و بخشی از مشکلاتشان برطرف شود.
او همچنین در ایام کرونا و با کمک خیرین در مرکز نیکوکاری روستا اقدام به توزیع بسته‌های معیشتی به نیازمندان کرده است ودر زمینه فرهنگی نیز فعالیت هایی همچون برگزاری یادواره سردار شهید سلیمانی را با حضور صدا و سیما در روستا داشته است.
انجام تعمیرات منازل و ساخت سرویس بهداشتی و حمام برای نیازمندان با منابع خیرین از دیگر اقدامات او در این روستا می‌باشد.
حجت الاسلام حسین زاده در حد توان خود گره گشای مشکلات اهالی روستا بوده است و دیدن رنج مردم و افزایش مشکلات آن‌ها را مهمترین دلیل برای انجام کارهای خود اعلام می‌کند.