مهرواره در شهرستان نایین

بانوی دغدغه مندی که به فعالیت در یک محله محروم اقدام کرده و علاوه بر تلاش برای احیای فرهنگ بومی این منطقه، به انجام کارهای فرهنگی و اجتماعی مختلفی پرداخته است.

به گزارش مهرواره محله همدل،
فاطمه گرگیان متولد سال ۱۳۶۰ و اهل شهرستان نایین استان اصفهان است که از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را به عنوان فرمانده پایگاه بسیج در یک محله محروم آغاز می‌کند محله ای که به گفته او درگیر فقر فرهنگی و اقتصادی شدیدی است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، سال‌ها قبل در این محله ساکن بوده و یکی از دغدغه‌های او فراموش شدن فرهنگ بومی منطقه بویژه در زمینه طبخ غذاهای بومی و محلی بوده و به همین دلیل به برگزاری جشنواره غذاهای بومی و محلی اقدام می‌کند که با استقبال خوب بانوان روبه رو می‌شود.


در این جشنواره بانوان محله بویژه میان‌سالان به پخت غذاهای قدیمی، انواع آش‌ها، نان‌ها و شیرینی‌های سنتی محلی اقدام کردند و این برنامه با حضور بهداشت و کارشناس تغذیه در بهداری منطقه اجرا شد.
او فقر اقتصادی را شاخصه بارز این محله اعلام می‌کند و قالی‌بافی را از مشاغل بومی فراموش شده این منطقه می‌داند و برای احیای این حرفه و رفع فقر اقتصادی منطقه در قسمتی از زمین پایگاه، با همکاری سپاه یک سالن ایجاد می‌کند و ۱۶ دار قالی در آن قرار داده می‌شود و اکنون حدود ۴۰ بافنده در آن مشغول به کار هستند.
این بانوی تلاشگر همچنین به دلیل عدم وجود فضای تفریحی، سرگرمی و آموزشی برای کودکان این محله به راه اندازی کلبه کودک در یکی از اتاق های پایگاه اقدام می‌کند و آن را مجهز به وسایل بازی کودکان می‌کند تا آن‌ها در فصل تابستان علاوه بر شرکت در کلاس‌های آموزشی از این فضا استفاده نمایند.
همچنین با پیگیری های او به تازگی مجوز راه اندازی آژانس “خاتون بانو” اخذ شده تا در آن چند تن از بانوان سرپرست خانوار که خودرو شخصی دارند مشغول به کار شوند و حالا بسیاری از بانوان برای انجام اینکار اعلام آمادگی کرده‌اند.
خانم گرگیان همچنین طرح ترنم ( تربیت نسل منتظر) را جهت تربیت دینی کودکان راه اندازی کرده تا نسلی زمینه ساز برای ظهور حضرت حجت(عج) را تربیت کند، نسلی که به تعریف او مهدی باور و مهدی یاور باشند.