مهرواره در شهرستان میمه

آقای جباری با جمع آوری کمک‌های مردمی توانسته فعالیت های بسیاری انجام دهد او اکنون با ساخت یک مجتمع فرهنگی در تلاش است که به انجام فعالیت‌های فرهنگی در روستا بپردازد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
اکبر جباری متولد سال ۱۳۵۸ و اهل شهرستان میمه استان اصفهان است که به ثبت یک هیئت در روستای ازان این شهرستان اقدام کرده است.
او از سال ۱۳۸۵ مجوز هیئت را اخذ نمود اما عمده فعالیت آن‌ها از سال ۹۵ آغاز شده است.
این مرد تلاشگر یکی از اهداف مهم این هیئت را خدمت رسانی به قشر مستضعف اعلام می‌کند و از این جهت فعالیت آن را متفاوت از سایر هیئت‌ها می‌داند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، در ایام شیوع بیماری کرونا به دلیل تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر مواسات و انجام رزمایش مؤمنانه در گروه تلگرامی آل یاسین که متعلق به هیئت است و بیش از ۲ هزار نفر عضو دارد به جمع آوری کمک‌های مردمی اقدام می‌کند.


او در این ایام سعی در کمک به بیماران روستا داشته و به تهیه کپسول اکسیژن و دستگاه مانومتر که نیاز مردم در این زمان بود اقدام و مواد غذایی و سبدهای کالا نیز تهیه و میان نیازمندان توزیع کرد.
این مرد فعال همچنین به تعمیر منازل خانواده‌های بی بضاعت پرداخت و با کمک خیرین و با استفاده از ظرفیت نماینده مجلس شهرستان توانست یک سوییت کوچک برای یک خانواده نیازمند ایجاد کند.
او ۸۰ درصد منابع فعالیت های خود را از محل خیرین تأمین می‌کند و با استفاده از پتانسیل گروه تلگرامی هیئت، به جمع آوری کمک‌های مردمی می‌پردازد.
آقای جباری عمده فعالیت هیئت را با نظرسنجی‌های مردمی انجام می‌دهد و از نظرات آن‌ها برای پیشبرد فعالیت‌ها بهره می‌گیرد.
او همچنین یکی از نیازهای روستا را در کمبود مکان فرهنگی اعلام می‌کند و به همین منظور از سال ۹۶ در زمینی به مساحت ۲ هزارمتر شروع به ساخت یک مجتمع فرهنگی می‌کند تا در این روستا، به انجام فعالیت‌های فرهنگی نیز بپردازد.