مهرواره در شهرستان سیمرغ

بانویی که با هزینه شخصی خود به دستگیری از نیازمندان اقدام کرده است یکی از کارهای شاخص او تشویق بانوان به سوادآموزی و کمک به آموزش آن‌ها می‌باشد.

به گزارش مهرواره محله همدل،
معصومه افسری متولد سال ۱۳۳۹ و اهل شهرستان سیمرغ استان مازندران است که قریب به ٢٠ سال از عمر خود را با انجام فعالیت‌های قرآنی گذرانده است.


او مؤسسه قرآنی ” سیف الحسین ” را در سال ۱۳۸۲ راه اندازی می‌کند مؤسسه‌ای که توانسته ۱۵ حافظ کل تربیت کند.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، حدود ۸ سال است که به صورت رایگان به بچه‌های تحت پوشش کمیته امداد آموزش می‌دهد و با بهزیستی، کمیته امداد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان همکاری خوبی دارد.
این بانوی دغدغه مند اقدام به دستگیری از خانواده های بی سرپرست کرده و سعی در ایجاد اشتغال خانگی برای بانوان داشته است.
او برای بانوانی که توانایی انجام کارهای خیاطی را دارند سفارش کار می‌گیرد تا در خانه به آن مشغول شده و به آن‌ها حق الزحمه پرداخت می‌کند.


این بانوی تلاشگر در زمینه کمک‌های مؤمنانه نیز اقداماتی را پیش برده است و به صورت هفتگی برای افراد نیازمند لوازم مورد نیازشان را اعم از مواد غذایی و دارو تأمین می‌کند.
او در ایام کرونا و باتوجه به افزایش مشکلات مردم فعالیت‌های خود را مضاعف کرده است و همواره دستگیر افراد نیازمند بویژه بیماران بوده است.
خانم افسری در مؤسسه خود از افراد بی‌سرپرست و نیازمند، شهریه‌ای دریافت نمی‌کند و گواهی نامه دوره آموزشی را نیز به آن‌ها همچون سایرین اعطا می‌کند.
وی با اخذ مجوز از شهرداری در بازار هفتگی شهرستان، مرکز مهرواره همدلی جهت فروش محصولات خانگی افراد را راه‌اندازی کرد تا بانوان از این طریق بتوانند درآمدی کسب کرده و محصولات خود را به فروش برسانند.
این بانوی فعال که سال‌ها قبل معلم نهضت سوادآموزی نیز بوده است اکنون نیز برای افراد نیازمند، کتاب درسی رایگان خریداری می‌کند و بانوان را به درس خواندن ترغیب می‌کند و به آموزش بانوانی که سواد ندارند می‌پردازد.
خانم افسری بدون کمک گرفتن از خیرین و نهادهای مختلف و تنها با هزینه شخصی خود و خانواده‌اش به انجام فعالیت‌های نیکوکارانه مشغول است و تاکنون در مؤسسه خود مربیان قرآنی بسیاری را تربیت کرده که تعدادی از آن‌ها در مراکز مختلف مشغول به فعالیت هستند.