مهرواره در شهرستان لنجان

حاج آقا کاظمی در راستای کاهش نرخ بیکاری، با به کار گیری شیوه ‌های مختلف سعی در کاهش هزینه های تولید برای تولیدکنندگان و احیای کارگاه‌های نیمه تعطیل و تعطیل شده کرده است .

به گزارش مهرواره محله همدل،
حجت الاسلام محمد کاظمی متولد سال ۱۳۵۸ و اهل شهرستان لنجان استان اصفهان است که در تلاش برای راه اندازی و احیای کارگاه‌های تولیدی است تا نقشی در حل معضل بیکاری افراد ایفا کرده باشد.
او اقدام به ارائه مشاوره به مجموعه‌های تولیدی کرده است و تاکنون موفق به احیای چندین کارگاه تولیدی از جمله کارگاه ساخت میز تحریر، عروسک سازی و کارگاه جوجه کشی شده است.
این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل، با رایزنی با مشاغل مرتبط سعی کرده هزینه تولید را برای تولیدکنندگان کاهش دهد تا آن‌ها بتوانند کارگاه‌های خود را مجددا راه اندازی نمایند.
او در راستای راه اندازی کارگاه تولید میزتحریر با مشاغل مرتبط از جمله طراح استیکر کارتونی و چاپ روی چوب قراردادی منعقد کرد و از سرمایه گذاران برای خرید ۲۷ورق چوب برای این کارگاه کمک گرفت و همه زمینه‌های لازم را جهت احیای این کارگاه فراهم نمود.
این روحانی فعال در زمینه نیروی انسانی نیز با به کارگیری نوجوانان در کار تولید، ضمن آموزش آن‌ها در حین کار، حقوق کمتری را برای آن‌ها در نظرگرفته تا هم هزینه تولید کاهش یابد و هم نوجوانان علاوه بر آموزش، بابت کاری که انجام می‌دهند دستمزدی دریافت نمایند.
او همچنین در این راستا قریب به ۷۰۰ جلسه برگزار کرده است و به آموزش بازاریابی به افراد نیز پرداخته است.
حاج آقا کاظمی از ماه مبارک رمضان، فعالیت خود را در شهرستان لنجان آغاز کرده است و این شهرستان را با وجود اینکه شهری صنعتی است منطقه‌ای رها شده اعلام می‌کند که فاقد یکسری از امکانات لازم می‌باشد.
این طلبه تلاشگر معتقد است نباید برای انجام چنین کارهایی از خیرین مبلغی دریافت کرد به همین دلیل بجای دریافت کمک بلاعوض ازخیرین، از آن‌ها تسهیلاتی دریافت می‌کند با این شرط که اصل مبلغ بدون هیچ سودی در چند ماه آینده به آن‌ها بازگردانده شود و اگر تولیدکننده در این مدت به سود خوبی دست یافت درصدی از سود آن نیز به خیر اعطا شود.
او دلیل خود از پرداختن به چنین کاری را بیکاری شدید افراد در اوایل کرونا اعلام می‌کند و می‌گوید: کار اصلی من دعوت به نماز است و حدود ۸ سال است که با ستاد اقامه نماز کشور همکاری دارم اما وقتی دیدم مشکلات کنونی و شرایط موجود ایمان مردم را تحت تاثیر قرار داده به انجام چنین کاری برای دستگیری از افراد و حل مشکل بیکاری آن‌ها اقدام کردم.
حجت الاسلام کاظمی اکنون مجموعه‌ای را در شهرستان نجف آباد ایجاد کرده و درحال آموزش چنین کارهایی به حدود ۵۰ طلبه است و ۴حوزه علمیه را نیز وارد انجام چنین اقداماتی کرده است.
او حالا از افراد تست استعداد سنجی می‌گیرد و براساس نتایج تست، آن‌ها را راهنمایی کرده و به شغل های مختلف معرفی می‌کند.
حاج آقا کاظمی در نظر دارد با فروش خودرو شخصی خود یا دریافت وام، سرمایه ای را به دست آورد و آن را در بزنگاه‌ها تزریق کند تا کمکی به جهش تولید و راه اندازی کارگاه‌ها کرده باشد.